Neseda je prvá slovenská stolička určená pre striedanie pozícií sedenia. Kombinácia funkčného dizajnu, kvalitných materiálov a prémiového spracovania vám umožní vystriedať viacero polôh v ktorých môžete pracovať. Prináša slobodu, pohyb, kvalitu a krásu do sedenia.

 

S Nesedou sme sa v ROOMFACTORY zoznámili začiatkom tohto roka a okamžite sme sa do nej zamilovali. Vždy sme chceli pracovať aj s autentickým slovenským dizajnom. Sme radi, že sa nám to podarilo a nadviazali sme spoluprácu s touto mladou slovenskou firmou. Stolička Neseda je zaujímavá svojim netradičným dizajnom, ešte zaujímavejší je však jej príbeh a filozofia. Neseda vám dáva možnosť a podporuje vás v dynamickom (ne)sedení. Pomáha ľuďom chrániť si zdravie, prirodzenejšie sa hýbať počas práce pri stole a ochrániť investíciu, ktorú urobili do svojho tela za pomoci svojej životosprávy, jedla, pohybu. A navyše aj dobre vyzerá!

ergonomicka-stolicka

FILOZOFIA ZNAČKY

Neseda je jediná stolička, ktorá je vyrobená s primárnym zámerom dovoliť človeku používať prirodzené polohy na sedenie – preto má tak široký sedák, úzke operadlo a dobrý balans. Používanie stoličky Neseda vám dáva maximálnu slobodu pohybu aj v dobe, počas ktorej sedíte. To napomáha vášmu telu a zároveň mysli, kreativite, produktivite. Krásny dizajn a prémiové slovenské vyhotovenie zasa prinášajú do života estetickú hodnotu. Väčšina stoličiek, s ktorými Nesedu porovnávajú má filozofiu jednej správnej sedacej geometrie. Filozofia stoličky Neseda však je, že správna poloha na sedenie neexistuje. Len tá ďalšia, do ktorej vás to prirodzene ťahá sa presunúť. 

Úzka opierka napomáha sedieť viac vystreto. Zároveň umožňuje polohu obkročmo s opierkou na prsiach. Tvarovaná časť opierky spôsobuje to, že chrbát úplne nepriľahne a nepotí sa tak, ako bežne. Molitanová mäkká časť je zahrnutá ako ideálna forma podpory spodnej časti chrbtice. Veľkosť sedáku umožňuje na stoličke pohodlne sedieť v tureckom sede, preložiť si nohu pod nohu, či kľačať. Toto je ťažko dosiahnuteľné, veľmi nepohodlné a niekedy až nemožné pri bežných veľkostiach sedáku.

spravne-sedenie-na-stolicke

Dizajn stoličky Neseda umožňuje prirodzene striedať až 5 rôznych polôh sedenia, či kľačania.

 

ZAČIATKY A VÝVOJ

Stolička Neseda je výsledkom práce šikovných slovenských dizajnérov. Myšlienka  sa začala formovať v roku 2015 po stretnutí Vlada Zlatoša a Michala Trubana. Po úvodných diskusiách a kresbách v tom istom roku vznikli prvé prototypy.
V 2016 sa k tímu pridali Míla a Bystrík zo štúdia WERKEMOTION a čoskoro vznikla verzia 1.0 s novým dizajnom a testovacím prototypom. Po testovaní a vylepšovaní nakoniec v júni 2017 začal predpredaj a prvá málosériová výroba. Misiou Nesedy je pomôcť ľuďom k dynamickejšiemu, aktívnejšiemu a zdravšiemu životu prostredníctvom vytvárania prostredia, ktoré inšpiruje k pohybu a aj ho umožňuje.

dizajnova-stolicka-neseda

Dizajn Nesedy má na svedomí slovenské dizajnérske štúdio WERKEMOTION.

 

 

DIZAJN A MATERIÁLY

Opierka je vyrábaná ručne z laminátu. Sedák je plnený molitanom a polstrovaný látkou, ktorá sa používa aj napríklad do áut. Pre svoju kvalitu znesie aj stotisíc oderov. Stredová časť, určená pre zníženie tlaku na prostatu, je plnená mäkkším molitanom a polstrovaná látkou rovnakej kvality. V ponuke niekoľko farebných verzií poťahu sedáka. V prípade firemných zakázok vo väčších počtoch, či špeciálnych akcií je možné ešte doplniť Nesedu o štítok s menom firmy, či logom. Aktuálne predávaný model neseda je verzia veľkosti L – má nosnosť 100 kg a je určený pre ľudí s výškou do 190 cm.

 

neseda-pracovna-stolicka
Stolička Neseda bola otestovaná v skúšobni nábytku na Lesníckej a drevárskej fakulte Mendelovej Univerzity v Brne (protokol číslo N-007-17).
Neseda spĺňa všetky požiadavky spojené s Európskymi normami na testovanie kancelárskeho nábytku (STN EN 1335).

 

ergonomicke-sedenie

Použitie prvotriednych materiálov posúva Nesedu do segmentu vysokokvalitných stoličiek. Jedná sa o výnimočný produkt bez kvalitatívnych skratiek a šetrenia.

 

PLÁNY DO BUDÚCNOSTI

V plánoch má Neseda vytvorenie verzie veľkosti M (pre deti a útlejšie postavy) a verzie XL s nosnosťou nad 100 kg a osoby nad 190 cm výšky.
Materiály použité na výrobu ostanú rovnako vysoko kvalitné a poctivé. V mnohých miestach, kde by možno iní výrobcovia použili plast Neseda používa drevo a kov.
Jednoducho preto, aby bola kvalitná a vydržala vaše dynamické používanie. Drevo a kov sú podstatne ťažšie než plast, preto aj Neseda váži 17 kg.
Podstatnou však stále ostáva misia Nesedy – umožniť vám aktívne meniť polohy sedenia počas práce, čo má pozitívny vplyv na vaše zdravie, kreativitu a celkovú produktivitu.

zdrave-stolicky-na-sedenie-neseda

 

Ak už to nemôžete bez Nesedy ďalej vydržať, radi Vám ju doručíme. Objednajte si ju v našom eshope.

 

neseda-farba