Blue Boson je unikátna slovenská firma so sídlom v Bratislave, ktorá svojou patentovanou technológiou prináša úsporu nákladov pri produkcii elektrickej energie, tepla alebo chladu. Robia to tak, že na molekulárnej úrovni upravujú rôzne vlastnosti vody, pary alebo akýchkoľvek ďalších kvapalných a plynných médií. Zvýšenou energetickou účinnosťou jednotlivých médii tak vedia v značnej miere prispieť aj k nižšej záťaži na životné prostredie. A to nás zaujalo!

Filozofia firmy nás zaujala na prvý pohľad, o to viac nás potešilo, keď sme mohli nadviazať spoluprácu pri zariaďovaní interiéru ich bratislavského sídla. Zadanie sa síce pohybovalo v obvyklej rovine “čím skôr” a “nič nebúrať”, avšak pri výbere jednotlivých komponentov nábytku sme mali voľnú ruku. Našim cieľom bolo obsadiť rozľahlú miestnosť dvomi funkčnými zónami. Rokovanie s konferenčným sedením okolo veľkorysého stola a nižšie neformálne sedenie na sedacej súprave s kreslami.

 

Blue_Boson_Roomfactory_3

ROKOVACIA ZÓNA

Časť priestoru určená pre rokovanie je obsadená veľkorysým rokovacím stolom s otáčavými konferenčnými stoličkami SYL. Tie poskytujú užívateľom dostatočnú slobodu pri sedení, vzhľadom na to, že oproti dlhšej strane stola je veľkoformátový premietací televízor a časť steny na kreslenie. Pod televízorom je pre uloženie pomôcok potrebných pre prezentáciu situovaná naša minimalistická biela komoda zo série HIGH ON WOOD.

 

Blue_Boson_Roomfactory_9

ZÓNA NEFORMÁLNEHO SEDENIA

Druhá časť priestoru je vybavená nízkym neformálnym sedením. Modulárnu sedaciu súpravu JAMES je možné vďaka jednotlivým modulom nakonfigurovať do ľubovoľnej požadovanej kompozície. V tomto prípade je sedacia súprava v linerárnom troj-modulovom usporiadaní. Sedenie je doplnené konferenčnými stolíkmi a kreslami LAZY M s nádychom retro dizajnu. 

 

Blue_Boson_Roomfactory_1

 

Blue_Boson_Roomfactory_4

 

Blue_Boson_Roomfactory_7

 

ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Zadnú pozdĺžnu časť priestoru dopĺňajú úložné priestory z modelovej rodiny HIGH ON WOOD. V strednej časti je obľúbená knižnica v minimalistickom prevedení bielych lakovaných políc na konštrukcii z masívneho dubového dreva. Po stranách sú komody, dostupné v troch veľkostných prevedeniach.

 

Blue_Boson_Roomfactory_6

 

Blue_Boson_Roomfactory_8

Zariaďujete svoje firemné priestory?

Sme architekti a radi vám s výberom poradíme. Neváhajte nás nezáväzne kontaktovať.

 

Ďalšie realizácie