Taliansku nábytkársku firmu BONTEMPI Casa sme si vybrali do nášho portfólia dizajnového nábytku práve pre to, aby sme dokázali uspokojiť aj veľmi náročných klientov a ich priestory. Firma totiž vyrába svoje produkty na konkrétne zadanie zákazky, vďaka čomu je možné vopred zadefinovať množstvo atribútov vybraného modelu podľa priania zákazníka.

stolicky-bontempi

BONTEMPI Casa vznikla v roku 1963 ako rodinný podnik a dnes reprezentuje vyše 50 rokov skúseností s výrobou kvalitného prvotriedneho nábytku. Založili ju dvaja bratia Alessandro a Giancarlo Bontempi po dlhoročných skúsenostiach a odborných znalostiach v remeselnom spracovaní kovov. Prosperujúca firma sa rýchlo zaradila medzi významných výrobcov kvalitného nábytku a už na začiatku sedemdesiatych rokov presťahovala svoje sídlo do talianskeho Camerana, kde sídli dodnes.

Samostatná značka BONTEMPI Casa, ako ju v súčasnosti poznáme, vznikla v 80. rokoch s bohatým produktovým portfóliom dizajnových stoličiek a taburetiek, jedálenských a konferenčných stolov. Neustále zlepšovanie štandardov kvality výrobkov a výrobných postupov umožnilo Bontempi Casa založiť továreň pre galvanické pokovovanie, s cieľom poskytnúť svojim klientom špeciálnu doživotnú záruku na chrómované a pozlátené železné postele. Koncom 80. rokov firma získala prestížne ocenenie Compasso d’oro za model stoličky Delfina. V týchto rokoch Bontempi posilňuje výrobu, ktorej technológia sa zlepšila do takej miery, aby začala produkciu kvalitného nábytku v priemyselnom rozsahu.

Začiatkom 90. rokov má firma natoľko silnú pozíciu, že otvára svoje pôsobenie okrem Európy aj na americký, ázijský a austrálsky trh. V nasledujúcich desaťročiach sa značka Bontempi segreguje na sesterské firmy s konkrétnou špecifikáciou svojho záberu. Bontempi CUCINE pre dizajnové kuchyne vysokého štandardu, Bontepmi LETTI DESIGN pre štýlové prvotriedne postele a neskôr INGENA CASA pre propagáciu mladého dizajnu a Bontempi DIVANI pre vysokokvalitné sedacie súpravy.

Široký záber jej produktového portfólia ponúka výber z množstva modelových a materiálových prevedení. Vďaka výrobe na zákazku je možné väčšinu modelov doladiť presne podľa priania zákazníka. Na výber je množstvo dekórov dreva, či farieb oceľového rámu, materiálov, ako aj rôznych farebných prevedení čalúnenia. Veľkorysá ponuka jedálneho a sedacieho nábytku, kuchýň a nábytku je charakteristická vysokou kvalitou materiálov a spracovania, elegantnými a nadčasovými tvarmi a dlhou životnosťou. Vďaka týmto vlastnostiam získalo množstvo produktov Bontempi prestížne ocenenia za dizajn.

Ak patríte medzi náročnejších klientov, ktorí preferujú možnosť doladenia svojho nábytku do posledných detailov, BONTEMPI Casa je tu práve pre Vás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.