Doprava zadarmo pri nákupe nad 89€
Poradenstvo od architektov
Showroom v Bratislave
Prihlásiť Prihlásiť
Nákupný košík 0
Doprava zadarmo pri nákupe nad 89€
16. 05. 2022 • Tipy a inšpirácie

Doplnky do bytu: Spoznajte aktuálne trendy

Domov je tam, kde si ho urobíme. Riadiac sa týmto mottom si budujeme útulné, príjemnou atmosférou „prevoňané“ príbytky, do ktorých sa po náročných dňoch radi vraciame. Každý komponent interiéru má však svoju životnosť. A vy si zrazu uvedomíte, že by to po rokoch chcelo zmenu, no akosi sa nehrniete do zásadných prestavieb. A tak vás každodenná „okukanosť“ časom prinúti zamyslieť sa, ako oživiť patinu zašlej krásy vášho interiéru bez väčšej prerábky.

Doplnky do bytu: Spoznajte aktuálne trendy
Farebné vankúše sú bodom číslo jedna v oživení farebnosti interiéru.

Doplnky do bytu dodajú potrebné oživenie strohému interiéru a dotvoria jeho atmosféru. Ich nespornou výhodou je aj jednoduchšia “vymeniteľnosť” v porovnaní so sedačkou či kusom vstavaného nábytku. Či už pôjde o koberce, vankúše alebo dekoráciu v podobe hodín či vázy, detaily tohto typu priestor vizuálne osviežia a dodajú mu nový farebný akcent. Aby ste tento efekt docielili, zamerajte sa na modely s kvalitným remeselným spracovaním.


Koberec do obývačky zútulní priestor a poteší alergikov

Ak vášmu príbytku chýba pocit domova a ťaží vás chladný dojem, neváhajte ho doplniť o koberce. Vďaka svojej nápaditosti dotvoria charakter priestoru a zútulnia ho. Zelenú dávajú kobercom aj bytoví dizajnéri, ktorí ich dokážu zladiť aj s minimalistickým konceptom. Môžete si pritom vybrať z bohatej ponuky rozmerov, farieb, tvarov či vzorov. Je len na vás, do akej miery dovolíte vašej fantázii pri ich výbere zájsť.

Kusové koberce sú originálnym doplnkom, ktorého variabilita vzorov nepozná hraníc. Vedeli ste, že aj výberom takéhoto doplnku prezentujete aj svoju osobnosť? ​Zatiaľ čo abstraktné vzory naznačia, že vaša kreativita neoddychuje ani počas spánku, orientálne motívy vás zahalia rúškom tajomstva a podčiarknu vaše vysoké nároky. Geometrické tvary zas nájdete u milovníkov poriadku, ktorých život je naplánovaný do posledného detailu. 

Kusové koberce
Príjemnou farbou pre zútulnenie interiéru je dnes staroružová na kobercoch Zuiver Beverly a Zuiver Dream.

Hoci klasikou vo svete kobercov je hranatý tvar, v posledných rokoch zažívajú okrúhle koberce renesanciu. Sú praktické a ľahko kombinovateľné. Nebojte sa skombinovať rôzne veľkosti a pokojne im dovoľte, aby sa prekrývali. Rovnako nápaditým oživením bude aj hra farieb, kedy zabudnete na striktný tón v tóne a sami určíte dominantný model. Vaša fantázia sa nemusí zastaviť ani pred kombinovaním kobercov s rôznou dĺžkou vlasu. Nech už to bude koberec do obývačky, detskej izby či dokonca kúpeľne, stane sa neoddeliteľnou súčasťou vášho interiéru.


Kruhový koberec Dutchbone Bodega kombinuje zaujímavý tvar s originálnym vzorom.

Okrem svojej dizajnovej stránky vám koberec poskytne i svoju tepelnoizolačnú odolnosť. Čím väčšiu plochu na podlahe zaberie, tým nižší stupeň vykurovania budete v miestnosti potrebovať a o to viac si užijete lahodný pocit pri chôdzi naboso.

Koberec však ponúka i ďalší zaujímavý benefit. Kým donedávna prevládal názor, že je liahňou roztočov a zásobárňou prachu, a teda škodí alergikom, závery nemeckého skúšobného ústavu Aachen Forschungsinstitut e.V. tento mýtus paradoxne vyvrátili. Zistili, že koberce zabraňujú víreniu prachu vo vzduchu a na rozdiel od ľahko udržiavateľných tvrdých podláh udržujú v interiéri čistejší vzduch. Svoje tvrdenie pritom podložili faktom, že koberce pohlcujú vo svojich vláknach prach, ktorý sa bežným prúdením nedostane späť do ovzdušia. Definitívne ho z neho dostane až vysávač. Naproti tomu sa prachové častice spolu s ďalšími alergénmi rozvíria na hladkých podlahách pri každom pohybe a dostanú sa až do našich dýchacích ciest. V záujme eliminácie tohto efektu je preto potrebná denná údržba parkiet či linolea.  O dôvod viac zamilovať si koberce!

Vankúše sa v interiéri podpíšu svojou unikátnou farebnou stopou

Ozdobné vankúše sú azda najjednoduchším spôsobom, ako osviežiť ponurý interiér a dodať mu grády. Dekoračný vankúš okrem dizajnovej stránky plní aj úžitkovú funkciu. Vankúše tak oceníte pri podopieraní chrbta počas dlhého filmu či posedenia v kruhu blízkych, ale poslúžia vám aj v prípade, že si budete chcieť zdriemnuť na sedačke. Popri širokej škále farieb, vzorov a veľkostí sú vankúše zároveň cenovo dostupným doplnkom, takže ich môžete i častejšie striedať. A už vôbec sa nemusíte obávať smelých kreatívnych kombinácií, aby ste si vychutnali štýlovú atmosféru, ktorá zaujme v interiéri hneď na prvý pohľad. Navyše vynikajú ľahkou údržbou, takže sa ich nemusia obávať ani alergici.

Dekoračné vankúše

Vankúše pôsobia ako farebný akcent interiéru. Ich výhodou je široký výber a fakt, že ich ľahko vymeníme, keď sa nám vizuálne opotrebujú.

Aj pri vankúšoch platí, že vás prezradí hra vzorov. Na rozdiel od kobercov sa však môžete ešte viac odviazať a prizvať si do obývačky rovnováhu navodzujúce plameniaky. Moderné vankúše  využívajúce geometrické vzory či patchwork motív, dokážu pritiahnuť pozornosť i tých najväčších ignorantov. Ak preferujete klasiku, zaujme vás ručne tkaný vzor a vlnené strapce, ktorých hrejivá prítomnosť vás zahreje počas chladných zimných večerov. A čo tak  skombinovať tvar kocky s obdĺžnikom? Vyzývavá kombinácia naplní váš domov kreativitou a zbaví vás strachu hoci aj z veľkých životných zmien.


Moderné vankúše na sedačku

Obľúbené vankúše Zuiver Kylie s motívom plameniakov dodajú interiéru šmrnc. Naopak vankúše Zuiver Monty oživia interiér geometrickým vzorom.

Predveďte svoju osobnosť a doprajte si pohladenie prírody vo forme kvetov či rastlín. Dáte tým najavo, že ste romantik vyhľadávajúci prirodzenosť . Odvážne vzory, naopak, naznačia, že si radi užívate život a snažíte sa z neho vyťažiť maximum. Zabudnite preto na pravidlá a vyberajte si vankúše smelo a netradične!

Spomínali sme, že dekoračné vankúše nemajú len estetickú funkciu. Vášmu domovu ponúknu svoje pohodlie a interiéru dodajú emočnú príťažlivosť. Stačí si spomenúť na časy, kedy ste plakali do vankúša, alebo ste s ním zdieľali endorfíny šťastia. Umocnite svoje emotívne chvíle smútku i radosti a obklopte sa vankúšmi, ktoré prežijú vaše pocity spolu s vami.

Nástenné hodiny do bytu


Hodiny a ich nezastupiteľné miesto

Zdalo by sa, že moderná doba zatracuje potrebu klasických hodín. Vidíme ich na displeji počítača, mobilu, dokonca i na mikrovlnnej rúre. Hodiny v interiéri však neslúžia len na meranie času. Sú jedným z prvkov dotvárajúcich atmosféru, podnecujúcich tvorivosť a nabudzujúcich vnímať jedinečnosť okamihu.

Pri výbere veľkosti hodín zvážte ich umiestnenieMenšie nástenné hodiny dobre vyniknú v kuchyniach či menších miestnostiach, zatiaľ čo si jedálne pýtajú stredne veľké typy nástenných hodín. Ak ste zvyknutí na vstávanie za rinčania budíka, pokojne si takýto typ hodín doprajte do spálne, prípadne si zvoľte kyvadlové hodiny, také typické pre obývacie izby.

Dizajnové doplnky do bytu hodiny

Nástenné hodiny Zuiver Minimal ponúkajú ikonický dizajn v minimalistickom prevedení. Naopak hodiny Zuiver Pendulum sa pýšia farebne výrazným terrazzovým prevedením.

Ak uvažujete o kompatibilite hodín s prostredím, pamätajte tiež na to, že by mali ladiť s predmetmi a dekoráciami vo svojom okolí. Industriálne ladené priestory ocenia odliatky z betónu, doplnené kovovými či medenými ručičkami, ale i mramorové hodiny s mosadznými ručičkami. Nepochybne sa oboje stanú solitérom miestnosti. Sila a prísnosť kameňa a betónu vdýchnu priestoru nádych nadčasovosti a ich zdanlivo prísny dojem posilní spätosť s prírodou. S moderným priestorom zladíte i do retroštýlu ladené hodiny vyrobené z betónu. Štýlové masívne hodiny dopĺňa kyvadlo a ciferník z korku, pričom táto silná dvojkombinácia jedinečných materiálov vzkriesi fádny interiér zašlých farieb.

Moderné hodiny sa môžu stať viac než len štandardným meračom času. Okrem úžitkovej hodnoty sa vďaka svojmu jedinečnému štýlu stanú originálnym doplnkom vášho interiéru. Vášmu domu vdýchnu zmysel a podčiarknu osobnosť jeho obyvateľov.


Betónové hodiny Clockies Elementes vyzdvihujú remeselnú prácu s betónom v rôznych farebných tónoch.

Kde teda začať? Určite vo svojich predstavách. Nech už sa rozhodnete meniť koberce, dopriať si mäkké ozdobné vankúše, alebo sa pozrieť na čas z iného uhla pohľadu, nebojte sa smelých kombinácií a netradičných riešení. Možností je neúrekom a je len na vás, kam až dovolíte vašej fantázii zablúdiť. Nechajte sa previesť odborníkmi na architektúru a dizajn a poraďte sa s expertmi z roomfactory.sk. Svoje nápady si nenechávame len pre seba, radi sa o ne podelíme.

Páčil sa Vám náš článok?
Neváhajte ho zdielať so svojimi priateľmi.

Z našej ponuky

Zuiver Monty dekoračné vankúše
45 €
Clockies Elements ´50 nástenné hodiny
199 €
Zuiver Kylie vankúše na sedačku
45 €
Zuiver Pendulum Time stolné hodiny terrazzo
69 €
Zuiver Beverly dekoratívne vankúše
45 €
Zuiver Marble Time dizajnové hodiny
79 €
Dutchbone Gem dizajnový svietnik
49 €
Dutchbone Botanique železné kvetináče
69 €

Inšpirujte sa

Jedálenské stoličky v znamení nárokov modernej doby
Tipy a inšpirácie
Jedálenské stoličky v znamení nárokov modernej doby
Biela komoda namiesto skrine: 5 tipov pre menšie spálne
Tipy a inšpirácie
Biela komoda namiesto skrine: 5 tipov pre menšie spálne
Koberce nie sú prežitok: Pozdvihnú váš interiér na novú úroveň
Tipy a inšpirácie
Koberce nie sú prežitok: Pozdvihnú váš interiér na novú úroveň
Controller: 0.10082697868347 | Run time: 0.11069393157959