Koberce sú aj v 21. storočí obľúbeným doplnkom našich interiérov. Významnou mierou dotvárajú ich vzhľad a farebnosť a naše nohy udržiavajú v príjemnom teple. Navyše tlmia hluk a umocňujú celkový komfort bývania.

V našej kolekcii nájdete koberce rôznych materiálov, farieb či rozmerov. Hrúbku koberca a jeho celkový vzhľad predurčuje pestrá výška vlasu . Príjemným doplnkom je aj protišmyková úprava spodnej strany zaručujúca bezpečné a komfortné používanie. Koberce z našej ponuky sa tak hodia k dizajnu klasických i moderných priestorov. Ak sa neviete rozhodnúť pre konkrétny typ, nechajte sa inšpirovať základnými charakteristikami jednotlivých druhov kobercov.

Typy kobercov

Svet podlahových tkanín ponúka ručne tkané alebo strojovo vyrobené koberce.

 • Tkané koberce sa vyznačujú náročnejším postupom pri výrobe. Farby a vzory sa namiesto potlače povrchovej vrstvy vtkajú priamo do koberca.
 • Strojovo vyrábané koberce zas ťažia z väčšej variability vzorov a štýlov. Vyrábajú sa všívaním priadze do podkladovej látky, čoho výsledkom sú nápadité vzory.

Koberce podľa materiálu

Pri výbere materiálu je najdôležitejšie zvážiť nielen vaše osobné či interiérové preferencie, ale aj finančné možnosti.

 • Vlnené koberce vynikajú pružnosťou a mäkkosťou. Vlna je zároveň teplá a zachováva si svoj vzhľad aj po rokoch používania. Čím väčší podiel vlny, tým budú koberce vhodnejšie do exponovaných priestorov. Napríklad do predsiení alebo na schody.
 • Syntetické koberce sú v porovnaní so stopercentne vlnenými kobercami cenovo dostupnejšie a odolávajú roztočom. Často sa kombinujú práve s vlnou, a to buď v pomere 80/20 alebo 50/50. Medzi najčastejšie aplikované umelé vlákna patrí nylon alebo polypropylén. Obe vynikajú mimoriadnou odolnosťou a ľahko sa čistia.
 • Koberce vyrobené z rastlinných vlákien vytvárajú uvoľnený a zároveň rustikálny efekt. Príkladom je sisal, ktorý je mimoriadne odolný, a preto sa odporúča do miestností s väčším pohybom obyvateľov a častou frekvenciou návštevníkov. Ak si ich vyberiete, treba počítať s vyššou obstarávacou cenou a náročnejšou údržbou.

kusové koberce

Koberce rozličných tvarov

 • Hranaté koberce sa hodia do väčších miestností. Môžu byť umiestnené od steny k stene alebo ako samostatné kusové koberce väčších či menších rozmerov.
 • Okrúhle koberce sú vzhľadom na svoje praktické rozmery jednoduchšie na manipuláciu. Z toho dôvodu sa aj ľahšie udržiavajú. Preto sa hodia do domácností s malými deťmi. Okrúhle koberce však zaujmú aj svojou dizajnovou stránkou. Na voľnej ploche vyniknú, ak skombinujete ich modely rôznych farieb a veľkostí. Pokojne sa môžu aj prekrývať. Zapadnú aj pod jedálenský stôl či pod okrúhly konferenčný stolík.

Koberce do každej miestnosti

Kusové koberce je možné umiestniť prakticky do každej miestnosti.

 • Zatiaľ čo sa mimoriadnej obľube tešia v obývačke, spálni či detskej izbe, menej sa vyberajú do kuchýň a kúpeľní.
 • Predsiene, chodby a schody sa ich prítomnosti nebránia, uprednostniť by ste tu však mali odolný dizajn s obsahom najmenej 80 percent vlny.
 • Na podlahu v detskej izbe či jedálni odporúčame položiť koberce z umelých vlákien, napríklad z polypropylénu. Sú totiž vysoko odolné voči škvrnám.
 • Za zmienku stojí aj fakt, že väčšina kobercov je vhodná na použitie s podlahovým kúrením.

Údržba kobercov

Hoci sú koberce čoraz viac vyhľadávanou súčasťou interiérov, v porovnaní s plávajúcou podlahou či kachličkami sú  o čosi náročnejšie na údržbu.

 • Koberce z umelých vlákien sa ľahšie čistia aj vďaka tomu, že majú zväčša krátky, prípadne žiaden vlas. Zachytávajú tak menej prachu, roztočov i chlpov štvornohých miláčikov.
 • Koberce s dlhým vlasom sú, naopak, najnáročnejšie na čistenie a neraz ich treba vysávať či vytriasať aj niekoľkokrát za týždeň.

Základom starostlivosti o koberce je ich pravidelné vysávanie a z času na čas i vyprášenie. Predídete tým zašliapnutiu špiny a nečistôt a zároveň zbavíte koberce aj usadeného prachu. Okrem toho je z času na čas potrebné vykonávať aj suché, prípadne mokré čistenie.

 • Suché čistenie doprajte perzským kobercom a kobercom z prírodných vlákien, vlny a hodvábu. Použite pri ňom suchú penu, práškový prostriedok či obyčajnú sódu bikarbónu. Stačí ich naniesť na povysávané koberce, nechať chvíľu pôsobiť a koberce znova povysávať.
 • Mokré čistenie aplikujte na koberce s umelými vláknami. Rátajte však s tým, že tento spôsob čistenia je časovo náročnejší, keďže si vyžaduje istý čas na vyschnutie. Pri mokrom čistení by ste si mali dávať pozor aj na kontakt koberca s drevenou podlahou, ktorej by mohla vlhkosť uškodiť.

Zobrazených 1–32 z 52 výsledkov

Show sidebar

WL-Living Vogue koberec do obývačky

299,00 449,00  s DPH

WL-Living Reza koberec do obývačky

139,00  s DPH
Svetlohnedá

Dutchbone Djahe tkaný koberec

359,00  s DPH

Dutchbone Amori koberec do obývačky

409,00 669,00  s DPH

WL-Living Max koberec so vzorom

279,00 399,00  s DPH
Červená
Hnedá
Zelená

WL-Living Liv dizajnové koberce

279,00 399,00  s DPH

Dutchbone Satwa koberec so vzorom

459,00 639,00  s DPH

Dutchbone Ishank koberec so vzorom

399,00 449,00  s DPH

Dutchbone Ayaan koberec so vzorom

429,00 619,00  s DPH
Béžová
Sivá

Zuiver Moon dizajnový koberec

699,00 1389,00  s DPH
Hnedá
Ružová

Zuiver Jazz moderný koberec

439,00  s DPH
Ružová
Žltá

Zuiver Hilton farebný koberec

399,00 579,00  s DPH
Béžová
Hnedá
Ružová

Zuiver Harmony dizajnové koberce

479,00 709,00  s DPH
Modrá
Ružová

Zuiver Bliss dizajnový koberec

579,00 1629,00  s DPH
Oranžová
Zelená

Woood Ross dizajnové koberce

99,00  s DPH

BePureHome Upbeat farebný koberec

319,00  s DPH

Woood Roden moderný koberec do obývačky

229,00  s DPH

Woood Renna dizajnový koberec so vzorom

369,00  s DPH

BePureHome Praline dizajnový okruhlý koberec

269,00  s DPH

Woood Mella kusový koberec

309,00  s DPH

Woood Cira dizajnový koberec

369,00  s DPH

BePureHome Bouquet kusový koberec

369,00  s DPH

Zuiver Trijntje retro koberec

319,00 469,00  s DPH

Zuiver Beverly dizajnový koberec

349,00 499,00  s DPH
Modrá
Sivá
Zelená

Dutchbone Mahal kusový koberec

319,00 469,00  s DPH

Zuiver Ranger kusovy koberec

469,00  s DPH

Zuiver Crossley exteriérový koberec

469,00  s DPH
Béžová
Červená
Čierna

Zuiver Coventry ornamentálny koberec

469,00  s DPH
Modrá
Sivá

Zuiver Obi moderný koberec

319,00 469,00  s DPH

Zuiver Dream koberce do obývačky

579,00 929,00  s DPH
Modrá
Zelená

Dutchbone Bodega kruhový koberec

299,00  s DPH

BePureHome Border koberec do obývačky

249,00  s DPH