Dizajnové kreslá ponúkajú maximálny komfort, umocnený ich kvalitným spracovaním. Kladieme dôraz na dôsledný výber jednotlivých modelov, aby spĺňali vysoké nároky na dizajn a pohodlie užívateľov. Odlíšte sa jedinečným sedením a nebojte sa zmeny v interiéri, ktorú vám naše dizajnové kreslá ponúknu.

Dizajnové kreslá majú mnoho tvárí

Či už ide o vašu potrebu usadiť si návštevu, alebo zohľadňujete svoj komfort pri leňošení či čítaní kníh, položte si otázku, prečo ste sa rozhodli pre dizajnové kreslo. Urýchlite si tým samotné rozhodovanie a budete vedieť, čo presne hľadáte.

  • Čalúnené kreslá sú príjemné na dotyk, pôsobia príjemne aj pri kontakte s odhalenou pokožkou. Spolu s veľkorysou plochou sedacej časti, na ktorú sa môžu pohodlne usadiť aj dve štíhle osoby, tak prispievajú k vysokému komfortu sedenia. Umocnia ho i podrúčky, ktoré už dávno nie sú tak klasicky strohé ako kedysi. Ich nevýhodou je náročnejšia údržba v porovnaní s inými materiálmi.
  • Hojdacie kreslá zažívajú svoju renesanciu a tešia sa čoraz väčšej obľube aj u mladšieho „publika“. Uhol medzi sedákom a chrbtovou opierkou má presahovať 105 °, aby garantoval pohodlie a úľavu po celodennej práci. Kombinácia bohatého polstrovania, lyžín z masívneho dreva a kovovej konštrukcie zas pohladí dušu a uľaví namáhanému chrbtu. Je dokázané, že hojdanie zlepšuje motoriku a podľa posledných štúdií dokonca zvyšuje aj inteligenciu. Aby sa výber dizajnového kresla s funkciou hojdania ukázal byť dobrou voľbou, okrem jeho pohodlnosti si overte aj jeho bezpečnosť, nosnosť či prípadné vŕzganie.
  • Malé kreslá, známe aj ako loungové kreslá, boli po stáročia súčasťou sveta bohatých. Svojmu dizajnu vďačia maďarskému dizajnérovi Marcelovi Breuerovi, ktorý v roku 1928 vyrobil prvé dizajnové kreslo typu lounge z pochrómovanej ocele v koženom prevedení. Takéto kreslo je zväčša bez ramena, tvarované v trvalo sklopenej polohe bez možnosti nastavenia. Táto kľúčová vlastnosť odlišuje dizajnové kreslo lounge od polohovateľného kresla. Ak však chcete byť pri práci produktívni, stavte radšej na polohovateľnú alternatívu.
  • Podnožky vynikajú širokou využiteľnosťou a neraz fungujú ako „predĺžená ruka“ pohovky či kresla. Slúžia pre podloženie nôh pri relaxácii, nič im však nebráni plniť funkciu samostatného sedenia. Keďže sa vyrábajú v odlišných tvaroch a rozmeroch, dbajte pri ich výbere na vhodnú výšku. Podnožky by totiž nemali byť vyššie ako pohovka. Ponúkame ich v štandardnom prevedení so štyrmi nohami, siahnuť však môžete i po dizajnovo premyslených typoch s otočnou centrálnou nohou či konštrukciou v tvare pochrómovanej lyžiny.

dizajnové kreslá

Dizajnové kreslá, ktoré majú svoj vlastný štýl

Popri základnom rozdelení si môžete dizajnové kreslá vyberať i s ohľadom na dominantný štýl prevedenia.

  • Dizajnové kreslá ušiak, ako napovedá už samotný názov, vynikajú vysokou chrbtovou opierkou a pretŕčajúcimi uškami na opierkach rúk. Jednou z top farieb pre tento model je blankytná modrá, ktorá rozžiari a zútulní každý interiér. Jemné tvarovanie a kvalitné čalúnenie poskytuje okrem výnimočného vzhľadu aj mimoriadne pohodlie pri sedení. Dizajnové kreslo typu ušiak v spomenutom odtieni zapadne do obývačky s pastelovožltou stenou či vzorovanou tapetou, čím umocní vintage náladu.
  • Dizajnové kreslá retro sú nestarnúcou klasikou, ktorá si v interiérovom dizajne drží už celé desaťročia svoju pozíciu. Ich ošúchaný vzhľad a stvárnenie pripomínajúce zašlé časy pôsobia naozaj štýlovo. Garantujú, že svojou nadčasovosťou nevyjdú z módy ani po niekoľkých rokoch. Ponúkame ich s drevenými i koženými podrúčkami.
  • Dizajnové kreslá v štýle BOHO obohatia interiér o ratan, slamu či korok. Okrem jedinečného vzhľadu sú vzdušné a obohatia priestor pocitom otvorenosti. V záujme zvýšenia komfortu pri sedení však odporúčame použiť vankúše či podsedáky, ktoré zjemnia pevnosť materiálu.
  • Moderné dizajnové kreslá predstavujú skupinu kresiel, ktorých krivky sa neriadia pravidlami žiadneho štýlu. Skvele zapadnú do moderne zariadených interiérov, ale i do priestorov s nádychom extravagancie a výnimočnej nadčasovosti. Čím netradičnejšie, tým modernejšie. Typickým atribútom týchto moderných kresiel je dokonca i striktný minimalizmus. Je len na vás, kam necháte zájsť svoju fantáziu  a čím prekvapíte svoj domov v dizajne 21.storočia.

Dizajnové kreslá sú jedným z najvýraznejších prvkov obytných i reprezentatívnych interiérov. Preto si dávame mimoriadne záležať na ich výbere a kvalite od overených výrobcov. Stavte na rozmanitosť tvarov a materiálov a vyberte si dizajnové kreslá či sedací nábytok s ohľadom na atmosféru a dizajn vášho interiéru.

Zobrazených 1–32 z 99 výsledkov

Show sidebar
Biela
Zelená

WL-Living Yuki otočné kreslo

399,00  s DPH

Dutchbone Vince lounge otočné kreslo

799,00  s DPH

Zuiver Tyler otočné kreslo

1089,00  s DPH

Zuiver Tyler taburet ku kreslu

299,00  s DPH

Dutchbone Manou retro kreslo

639,00  s DPH

Zuiver Bowie lounge dizajnové kreslo

599,00  s DPH

Woood Vinny otočné čalúnené kreslo

399,00  s DPH

Woood Roan dizajnové otočné kreslo

369,00  s DPH

Woood Puk záhradné kreslo

229,00  s DPH
Červená
Hnedá
Modrá

Woood Jane farebné kreslá

149,00  s DPH
Béžová
Hnedá
Antracit

Woood Dirkje otočné kreslo

459,00  s DPH

Woood Celine biele kreslo na čítanie

499,00  s DPH

Teulat Dins moderné kreslo do obývačky

626,00  s DPH

Teulat Dins dizajnové kreslo na čítanie

703,00  s DPH
Zelená
Zlatá

WL-living Clark moderné kreslo

219,00  s DPH
Sivá
Zelená

WL-Living Bruno čalúnené kreslá

469,00  s DPH
Zelená
Žltá

WL-Living Belmond lounge kreslo

329,00  s DPH

Dutchbone Landa retro kreslo

449,00  s DPH

Dutchbone Duran dizajnové retro kreslo

649,00  s DPH
Krémová
Béžová
Hnedá
Sivá
Svetlosivá

Zuiver Sense moderný ottoman

549,00  s DPH

Zuiver Sam lounge čalúnené kreslo

589,00  s DPH
Béžová
Ružová
Sivá
Žltá

Zuiver Bubba otočné kreslo

639,00  s DPH
Modrá + béžová
Oranžová + sivá

Teulat Nabi dizajnové kreslo do obývačky

583,00  s DPH

Teulat Sadira dizajnové kreslo

659,00  s DPH
Svetlohnedá

BePureHome Statement látkové kreslo

899,00  s DPH

Infinity Tondina loungové kreslo

499,00 969,00  s DPH
Ružová + výplet
Sivá + výplet
Ružová
Sivá

Zuiver Spike Lounge dizajnové kreslá

399,00  s DPH
Modrá
Ružová
Sivá

Zuiver Lekima lounge dizajnové kreslá

799,00  s DPH
Čierna
Mintová
Modrá
Ružová
Sivá
Zelená

WL-Living Jolien lounge malé kreslá s kovovým rámom

219,00 249,00  s DPH
Čierna zamatová
Ružová + vzor
Vzorovaná + béžová
Vzorovaná + čierna
Vzorovaná + kvety
Vzorovaná + sivá
Vzorovaná + tmavosivá
Vzorovaná + žltá

BePureHome Vogue zamatové dizajnové kreslo

319,00 339,00  s DPH

BePureHome Statement kožené kreslo

899,00  s DPH
Vzorovaná - oranžová
Červená
Okrová
Olivová
Oranžová
Ružová
Zelená

Woood Sara dizajnové kreslo

259,00  s DPH

zuiver summer love armchair
Každodenný komfort

Čalúnené kreslo SUMMER LOVE

Holandskí dizajnéri Zuiver sa rozhodli priniesť do našich obývačiek poriadnú dávku pohodlia. Samozrejme v elegantnom súčasnom dizajne. A dvoch farebných prevedeniach!