Dizajnové svietidlá dotvárajú charakter interiéru, vylaďujú jeho atmosféru a dodávajú mu punc individuality. Odporúčame vyberať ich s ohľadom na typ miestnosti a architektúru príbytku. V našej ponuke nájdete nadčasové, netradičné dizajnové svietidlá, ktoré sledujú súčasné trendy a technológie.

Nebojíme sa originálneho dizajnu, skôr sa vyhýbame „okukaným“ prevedeniam, ktoré bežne ponúkajú siete predajní. Či už si vyberiete obľúbené nástenné svietidlá, alebo stavíte na úsporné stropné LED svietidlá, pri každom modeli nájdete odporúčaný typ žiarovky pre dané dizajnové svietidlo.

Dizajnové svietidlá vyberajte podľa miestnosti

Keďže každá miestnosť v dome je niečím výnimočná, do každej sa hodí iné dizajnové svietidlo.

 • Svietidlá do obývačky si prioritne vyberáme ako centrálne stropné svietidlá alebo závesné svietidlá. Okrem hlavného osvetlenia by v obývačke nemali chýbať ani doplnkové dizajnové svietidlá, ktoré nám dotvoria celkovú atmosféru miestnosti. Môžu to byť nástenné svietidlá alebo stojanové lampy, ktoré podčiarknu atmosféru miestnosti a príjemne ju oživia. Keďže sa v obývačke zväčša oddychuje, či trávi čas s rodinou, svetlá by mali mať teplé tóny, a to buď v samotnom stvárnení lampy alebo vo forme žiarovky.
 • Svietidlá do kuchyne majú spĺňať primárne funkčné parametre pre dostatočnú intenzitu osvetlenia v tomto primárne “pracovnom” priestore. Premysleným výberom vás umelé osvetlenie zachráni nielen večer, ale aj v prípade nedostatku prirodzeného svetla počas dňa. Neváhajte preto skombinovať teplé i chladnejšie svetlo a popri centrálnom osvetlení myslite aj na osvetlenie pracovnej plochy kuchynskej linky. Závesné svietidlo by malo byť umiestnené nad stolom alebo tzv. ostrovčekom. Neváhajte uprednostniť hoci aj masívnejšie lampy nápaditých tvarov a nad stolom sa radšej vyhnite bodovému osvetleniu. Zvoliť si však môžete aj kombináciu závesného a stropného svietidla, ktorých súzvuk dotvorí príjemnú atmosféru kuchyne.
 • Kúpeľňa je miestom ranných či večerných rituálov, úprav zovňajška, preto si vyžaduje silnejšie a pokojne i chladnejšie svetlo. Centrálne dizajnové svietidlo by malo dopĺňať aj svetlo v tesnej blízkosti zrkadla. Dizajnové svietidlá do kúpeľne by mali byť v dôsledku vysokej koncentrácie pary uzavreté a chránené pred vlhkosťou a kontaktom s vodou.
 • Svietidlá do spálne si doslova pýtajú teplé svetlo. Pokojne si vyberte závesné svietidlo, ktoré dostatočne osvetlí izbu a vynikne. V prípade detských izieb uprednostnite lampy s tienidlom. Nezabudnite ani na stolné lampy k písaciemu stolu i na nočný stolík, ktoré oceníte pri práci a učení či čítaní kníh v posteli.
 • Svietidlá do predsiene či chodby patria k priestorom, ktoré nevyužívame k dlhšiemu pobytu. To však neznamená, že by sme mali zabúdať na ich kvalitné osvetlenie. Práve kvôli bezpečnosti a dobrej orientácii je vhodné vyberať si stropné svietidlá prípadne závesné svietidlá, ktoré predsieň osvetlia z dostatočnej výšky. Vhodným doplnkom sú aj nástenné svietidlá, ideálne také, ktoré je možné natočiť do rôznych častí izby. Môžete si nimi posvietiť na obrazy, zrkadlo či dekorácie, na ktoré by ste radi upriamili pozornosť.

dizajnové svietidlá

Dizajnové svietidlá podľa materiálu ich tienidla

Dizajnové svietidlá a ich tienidlá bývajú vyrobené z rôznych materiálov.

 • Sklenené svietidlá používajú azda najčastejší typ tienidla. Ich vlastnosťou je, že svetlo sa spod ich „čepca“ šíri na všetky smery takmer rovnomerne..
 • Kovové svietidlá, mosadzné a drevené svietidlá sú mimoriadne robustné a vynikajú kvalitným, často ručným remeselným spracovaním. Keďže im chýba transparentnosť, dokážu svetlo orientovať na jedno miesto.
 • Textilné svietidlá sú štýlové, elegantné a svojím stvárnením navodzujú pravé teplo domova. Často sú na oboch koncoch otvorené, čo umožňuje svetlu šíriť sa vertikálne a vytvárať odtiene v tvare presýpacích hodín.
 • Betónové svietidlá sú zvyčajne vyrobené ako odliatok z pravého betónu, ktorý im spolu s ich výnimočnou robustnosťou vie dodať pravý industriálny výraz. Krásu betónu vnímame aj cez jeho náročné remeselné spracovanie.
 • Terrazzo svietidlá obsahujú prímesi mramoru v betónovej hmoty. Svojím štýlom, známym vyše sto rokov, zapadnú do interiérov v mediteránskom i modernom dizajne, kde pôsobia ako akcenty k minimalistickému interiéru.
 • Mramorové svietidlá vynikajú svojou nestarnúcou krásou. Svietidlá z tohto materiálu sa hodia do nadčasových interiérov s citom pre detail. Ideálne sa kombinujú s drevom či s kovom. V prípade takejto voľby však treba rátať s vyššou nákupnou cenou.

Dizajnové svietidlá s praktickými funkciami

Mnohé svietidlá ponúkajú doplnkové funkcie, ktoré spríjemnia ich používanie a potešia svojou prispôsobiteľnosťou. Čoraz vyhľadávanejšou funkciou je regulácia intenzity svietenia či polohovateľnosť tienidla. Dizajnové svietidlá robí zaujímavými aj textilný kábel, ktorý svojím prevedením dotvára architektonicky zaujímavý, domovom precítený svetelný dojem.

Ponorte sa s nami do sveta dizajnových svietidiel a objavte magické čaro, ktoré v sebe ukrývajú. Ovplyvnite náladu vo svojom interiéri a vyberajte ich s citom pre dizajn. Sme architekti s vášňou pre dokonalé riešenia. Preto vám s výberom radi poradíme.

Zobrazených 1–32 z 230 výsledkov

Show sidebar
Čierna
Zlatá

WL-Living Xavi nočné lampy

115,00  s DPH
Čierna
Zlatá

WL-Living Xavi stojace lampy

199,00  s DPH

Dutchbone Verona retro nočné lampy

139,00  s DPH

Dutchbone Todd stolná lampa

139,00  s DPH

Zuiver Sirius dizajnové nástenné svietidlo

219,00  s DPH

Zuiver Sirius moderné závesné svietidlo

229,00  s DPH

Zuiver Sirius dizajnové stojace lampy

265,00  s DPH

Dutchbone Shaw dizajnové nástenné svietidlo

89,00  s DPH

WL-Living Robin závesné svietidla

69,00  s DPH

Dutchbone Remi dizajnová stolná lampa

85,00  s DPH

Dutchbone Penelope svietidlo do spálne

149,00  s DPH

Dutchbone Penelope stolné svietidlo

149,00  s DPH
Transparentná

WL-Living Monica nástenné svietidlá

99,00  s DPH
Transparentná

WL-Living Monica stolná lampa

89,00  s DPH
Biela
Transparentná

WL-Living Monica visiace svietidlo

159,00  s DPH

Dutchbone Meezan kovové závesné svietidlo

399,00  s DPH

Dutchbone Meezan dizajnová kovová lampa

179,00  s DPH

WL-Living Logan čierne nástenné svietidlo

159,00  s DPH

WL-Living Logan nočná lampa

139,00  s DPH

WL-Living Logan dizajnová stojanová lampa

179,00  s DPH

WL-Living Lauren závesné svietidlá

89,00 119,00  s DPH

WL-Living Landon moderné nočné lampy

99,00  s DPH

WL-Living Landon čierna stojanová lampa

139,00  s DPH

Dutchbone Kari dizajnové svietidlo do obývačky

199,00  s DPH

Dutchbone Gaia elegantné stolné svietidlo

139,00  s DPH

Zuiver Fan svietidlo do obývačky

279,00  s DPH

Dutchbone Dalia stojace lampy

399,00  s DPH
Biela
Čierna

WL-Living Anshin moderná stolná lampa

99,00  s DPH
Biela
Čierna

WL-Living Anshin závesné svietidlá

69,00 149,00  s DPH
Biela
Čierna

WL-Living Anshin dizajnové stojanové lampy

149,00  s DPH

Dutchbone Allis nástenné svietidlo

149,00  s DPH

Dutchbone Allis stolná lampa

189,00  s DPH

vertigo bird funnel
Minimalistický dizajn

Svietidlo FUNNEL

Závesné svietidlo FUNNEL je dielom slovinských architektov. Jeho inšpiráciou bol práve jednoduchý tvar kuchynského lieviku, ktorý posunuli do ikonického tvaru tohto nadčasového modelu.