Dizajnové svietidlá dotvárajú charakter interiéru, vylaďujú jeho atmosféru a dodávajú mu punc individuality. Odporúčame vyberať ich s ohľadom na typ miestnosti a architektúru príbytku. V našej ponuke nájdete nadčasové, netradičné dizajnové svietidlá, ktoré sledujú súčasné trendy a technológie.

Nebojíme sa originálneho dizajnu, skôr sa vyhýbame „okukaným“ prevedeniam, ktoré bežne ponúkajú siete predajní. Či už si vyberiete obľúbené nástenné svietidlá, alebo stavíte na úsporné stropné LED svietidlá, pri každom modeli nájdete odporúčaný typ žiarovky pre dané dizajnové svietidlo.

Dizajnové svietidlá vyberajte podľa miestnosti

Keďže každá miestnosť v dome je niečím výnimočná, do každej sa hodí iné dizajnové svietidlo.

 • Svietidlá do obývačky si prioritne vyberáme ako centrálne stropné svietidlá alebo závesné svietidlá. Okrem hlavného osvetlenia by v obývačke nemali chýbať ani doplnkové dizajnové svietidlá, ktoré nám dotvoria celkovú atmosféru miestnosti. Môžu to byť nástenné svietidlá alebo stojanové lampy, ktoré podčiarknu atmosféru miestnosti a príjemne ju oživia. Keďže sa v obývačke zväčša oddychuje, či trávi čas s rodinou, svetlá by mali mať teplé tóny, a to buď v samotnom stvárnení lampy alebo vo forme žiarovky.
 • Svietidlá do kuchyne majú spĺňať primárne funkčné parametre pre dostatočnú intenzitu osvetlenia v tomto primárne „pracovnom“ priestore. Premysleným výberom vás umelé osvetlenie zachráni nielen večer, ale aj v prípade nedostatku prirodzeného svetla počas dňa. Neváhajte preto skombinovať teplé i chladnejšie svetlo a popri centrálnom osvetlení myslite aj na osvetlenie pracovnej plochy kuchynskej linky. Závesné svietidlo by malo byť umiestnené nad stolom alebo tzv. ostrovčekom. Neváhajte uprednostniť hoci aj masívnejšie lampy nápaditých tvarov a nad stolom sa radšej vyhnite bodovému osvetleniu. Zvoliť si však môžete aj kombináciu závesného a stropného svietidla, ktorých súzvuk dotvorí príjemnú atmosféru kuchyne.
 • Kúpeľňa je miestom ranných či večerných rituálov, úprav zovňajška, preto si vyžaduje silnejšie a pokojne i chladnejšie svetlo. Centrálne dizajnové svietidlo by malo dopĺňať aj svetlo v tesnej blízkosti zrkadla. Dizajnové svietidlá do kúpeľne by mali byť v dôsledku vysokej koncentrácie pary uzavreté a chránené pred vlhkosťou a kontaktom s vodou.
 • Svietidlá do spálne si doslova pýtajú teplé svetlo. Pokojne si vyberte závesné svietidlo, ktoré dostatočne osvetlí izbu a vynikne. V prípade detských izieb uprednostnite lampy s tienidlom. Nezabudnite ani na stolné lampy k písaciemu stolu i na nočný stolík, ktoré oceníte pri práci a učení či čítaní kníh v posteli.
 • Svietidlá do predsiene či chodby patria k priestorom, ktoré nevyužívame k dlhšiemu pobytu. To však neznamená, že by sme mali zabúdať na ich kvalitné osvetlenie. Práve kvôli bezpečnosti a dobrej orientácii je vhodné vyberať si stropné svietidlá prípadne závesné svietidlá, ktoré predsieň osvetlia z dostatočnej výšky. Vhodným doplnkom sú aj nástenné svietidlá, ideálne také, ktoré je možné natočiť do rôznych častí izby. Môžete si nimi posvietiť na obrazy, zrkadlo či dekorácie, na ktoré by ste radi upriamili pozornosť.

dizajnové svietidlá

Dizajnové svietidlá podľa materiálu ich tienidla

Dizajnové svietidlá a ich tienidlá bývajú vyrobené z rôznych materiálov.

 • Sklenené svietidlá používajú azda najčastejší typ tienidla. Ich vlastnosťou je, že svetlo sa spod ich „čepca“ šíri na všetky smery takmer rovnomerne..
 • Kovové svietidlá, mosadzné a drevené svietidlá sú mimoriadne robustné a vynikajú kvalitným, často ručným remeselným spracovaním. Keďže im chýba transparentnosť, dokážu svetlo orientovať na jedno miesto.
 • Textilné svietidlá sú štýlové, elegantné a svojím stvárnením navodzujú pravé teplo domova. Často sú na oboch koncoch otvorené, čo umožňuje svetlu šíriť sa vertikálne a vytvárať odtiene v tvare presýpacích hodín.
 • Betónové svietidlá sú zvyčajne vyrobené ako odliatok z pravého betónu, ktorý im spolu s ich výnimočnou robustnosťou vie dodať pravý industriálny výraz. Krásu betónu vnímame aj cez jeho náročné remeselné spracovanie.
 • Terrazzo svietidlá obsahujú prímesi mramoru v betónovej hmoty. Svojím štýlom, známym vyše sto rokov, zapadnú do interiérov v mediteránskom i modernom dizajne, kde pôsobia ako akcenty k minimalistickému interiéru.
 • Mramorové svietidlá vynikajú svojou nestarnúcou krásou. Svietidlá z tohto materiálu sa hodia do nadčasových interiérov s citom pre detail. Ideálne sa kombinujú s drevom či s kovom. V prípade takejto voľby však treba rátať s vyššou nákupnou cenou.

Dizajnové svietidlá s praktickými funkciami

Mnohé svietidlá ponúkajú doplnkové funkcie, ktoré spríjemnia ich používanie a potešia svojou prispôsobiteľnosťou. Čoraz vyhľadávanejšou funkciou je regulácia intenzity svietenia či polohovateľnosť tienidla. Dizajnové svietidlá robí zaujímavými aj textilný kábel, ktorý svojím prevedením dotvára architektonicky zaujímavý, domovom precítený svetelný dojem.

Ponorte sa s nami do sveta dizajnových svietidiel a objavte magické čaro, ktoré v sebe ukrývajú. Ovplyvnite náladu vo svojom interiéri a vyberajte ich s citom pre dizajn. Sme architekti s vášňou pre dokonalé riešenia. Preto vám s výberom radi poradíme.

Zobrazených 1–32 z 191 výsledkov

Show sidebar
Biela
Čierna

Vertigo Bird Funnel závesné dizajnové svietidlo

369,00  s DPH
Biela
Čierna

Zuiver Valon-2 DTW stropné svietidlo

109,00  s DPH
Biela
Čierna

Zuiver Valon-1 DTW stropné svietidlo

55,00  s DPH
Biela
Tmavosivá
Zelená

WL-Living Vesper stolná lampa

49,00  s DPH

Zuiver Lub stolná lampa

165,00  s DPH

Zuiver Pixie stolná lampa

95,00  s DPH
Čierna
Mosadzná

Dutchbone Eclipse stojanová lampa

159,00  s DPH
Čierna
Mosadzná

Dutchbone Eclipse stolná lampa

109,00  s DPH

Zuiver Saber nástenné svietidlo

175,00  s DPH

WL-Living Metal Bow New stojanová lampa

199,00  s DPH
Podlhovastá
Široká

Zuiver Birdy závesné svietidlá

85,00  s DPH

Zuiver Tripod Wood stolná lampa

119,00  s DPH

Zuiver Tripod Wood stojace lampy

219,00  s DPH
Biela
Čierna

Zuiver Reader stojanová lampa

129,00  s DPH

Zuiver Reader stolná lampa

109,00  s DPH
Medená
Mosadzná

Zuiver Metal Bow stojanová lampa

249,00  s DPH

Zuiver Cable Drop závesné svietidlo

155,00  s DPH
Malá R40
Veľká R60

Zuiver Cable závesná lampa

139,00 229,00  s DPH

Zuiver Buckle Head lampa do obývačky

129,00 155,00  s DPH

BePureHome Waterfall dizajnové závesné svietidlo

169,00  s DPH

BePureHome Pottery moderné svietidlo

99,00  s DPH

BePureHome Mushroom stolná lampa

109,00 119,00  s DPH
Čierna
Mosadzná

Woood Kace zavesné svietidlá

119,00  s DPH

Woood Griffin dizajnové svietidlo do obývačky

155,00  s DPH
Čierna
Modrá

BePureHome Cup sklenená lampa

65,00 75,00  s DPH

BePureHome Blackout kovová stolná lampa

119,00  s DPH

BePureHome Blackout dizajnová lampa

169,00  s DPH

BePureHome Atom moderné svietidlo

259,00  s DPH
Čierna
Mosadzná

Woood Adelaide závesné svietidlo

89,00 109,00  s DPH
L
M
XL
XXL

Zuiver Grow stojace lampy

319,00 605,00  s DPH

Dutchbone Kubu ratanová zavesná lampa

185,00  s DPH

Dutchbone Woodland stojanové svietidlo

139,00  s DPH

zuiver svietidlo tokio
Originálna subtílna konštrukcia

Štýlové stojanové svietidlo TOKIO

Svietidlo Tokio dodá vášmu interiéru nadčasový nádych. Základom jeho dizajnu je elegantná subtílna konštrukcia jemne pospájaných tyčových prvkov. Korunu krásy dotvára oválne textilné tienidlo.