Dizajnové svietidlá dotvárajú charakter interiéru, vylaďujú jeho atmosféru a dodávajú mu punc individuality. Odporúčame vyberať ich s ohľadom na typ miestnosti a architektúru príbytku. V našej ponuke nájdete nadčasové, netradičné dizajnové svietidlá, ktoré sledujú súčasné trendy a technológie.

Nebojíme sa originálneho dizajnu, skôr sa vyhýbame „okukaným“ prevedeniam, ktoré bežne ponúkajú siete predajní. Či už si vyberiete obľúbené nástenné svietidlá, alebo stavíte na úsporné stropné LED svietidlá, pri každom modeli nájdete odporúčaný typ žiarovky pre dané dizajnové svietidlo.

Dizajnové svietidlá vyberajte podľa miestnosti

Keďže každá miestnosť v dome je niečím výnimočná, do každej sa hodí iné dizajnové svietidlo.

 • Svietidlá do obývačky si prioritne vyberáme ako centrálne stropné svietidlá alebo závesné svietidlá. Okrem hlavného osvetlenia by v obývačke nemali chýbať ani doplnkové dizajnové svietidlá, ktoré nám dotvoria celkovú atmosféru miestnosti. Môžu to byť nástenné svietidlá alebo stojanové lampy, ktoré podčiarknu atmosféru miestnosti a príjemne ju oživia. Keďže sa v obývačke zväčša oddychuje, či trávi čas s rodinou, svetlá by mali mať teplé tóny, a to buď v samotnom stvárnení lampy alebo vo forme žiarovky.
 • Svietidlá do kuchyne majú spĺňať primárne funkčné parametre pre dostatočnú intenzitu osvetlenia v tomto primárne “pracovnom” priestore. Premysleným výberom vás umelé osvetlenie zachráni nielen večer, ale aj v prípade nedostatku prirodzeného svetla počas dňa. Neváhajte preto skombinovať teplé i chladnejšie svetlo a popri centrálnom osvetlení myslite aj na osvetlenie pracovnej plochy kuchynskej linky. Závesné svietidlo by malo byť umiestnené nad stolom alebo tzv. ostrovčekom. Neváhajte uprednostniť hoci aj masívnejšie lampy nápaditých tvarov a nad stolom sa radšej vyhnite bodovému osvetleniu. Zvoliť si však môžete aj kombináciu závesného a stropného svietidla, ktorých súzvuk dotvorí príjemnú atmosféru kuchyne.
 • Kúpeľňa je miestom ranných či večerných rituálov, úprav zovňajška, preto si vyžaduje silnejšie a pokojne i chladnejšie svetlo. Centrálne dizajnové svietidlo by malo dopĺňať aj svetlo v tesnej blízkosti zrkadla. Dizajnové svietidlá do kúpeľne by mali byť v dôsledku vysokej koncentrácie pary uzavreté a chránené pred vlhkosťou a kontaktom s vodou.
 • Svietidlá do spálne si doslova pýtajú teplé svetlo. Pokojne si vyberte závesné svietidlo, ktoré dostatočne osvetlí izbu a vynikne. V prípade detských izieb uprednostnite lampy s tienidlom. Nezabudnite ani na stolné lampy k písaciemu stolu i na nočný stolík, ktoré oceníte pri práci a učení či čítaní kníh v posteli.
 • Svietidlá do predsiene či chodby patria k priestorom, ktoré nevyužívame k dlhšiemu pobytu. To však neznamená, že by sme mali zabúdať na ich kvalitné osvetlenie. Práve kvôli bezpečnosti a dobrej orientácii je vhodné vyberať si stropné svietidlá prípadne závesné svietidlá, ktoré predsieň osvetlia z dostatočnej výšky. Vhodným doplnkom sú aj nástenné svietidlá, ideálne také, ktoré je možné natočiť do rôznych častí izby. Môžete si nimi posvietiť na obrazy, zrkadlo či dekorácie, na ktoré by ste radi upriamili pozornosť.

dizajnové svietidlá

Dizajnové svietidlá podľa materiálu ich tienidla

Dizajnové svietidlá a ich tienidlá bývajú vyrobené z rôznych materiálov.

 • Sklenené svietidlá používajú azda najčastejší typ tienidla. Ich vlastnosťou je, že svetlo sa spod ich „čepca“ šíri na všetky smery takmer rovnomerne..
 • Kovové svietidlá, mosadzné a drevené svietidlá sú mimoriadne robustné a vynikajú kvalitným, často ručným remeselným spracovaním. Keďže im chýba transparentnosť, dokážu svetlo orientovať na jedno miesto.
 • Textilné svietidlá sú štýlové, elegantné a svojím stvárnením navodzujú pravé teplo domova. Často sú na oboch koncoch otvorené, čo umožňuje svetlu šíriť sa vertikálne a vytvárať odtiene v tvare presýpacích hodín.
 • Betónové svietidlá sú zvyčajne vyrobené ako odliatok z pravého betónu, ktorý im spolu s ich výnimočnou robustnosťou vie dodať pravý industriálny výraz. Krásu betónu vnímame aj cez jeho náročné remeselné spracovanie.
 • Terrazzo svietidlá obsahujú prímesi mramoru v betónovej hmoty. Svojím štýlom, známym vyše sto rokov, zapadnú do interiérov v mediteránskom i modernom dizajne, kde pôsobia ako akcenty k minimalistickému interiéru.
 • Mramorové svietidlá vynikajú svojou nestarnúcou krásou. Svietidlá z tohto materiálu sa hodia do nadčasových interiérov s citom pre detail. Ideálne sa kombinujú s drevom či s kovom. V prípade takejto voľby však treba rátať s vyššou nákupnou cenou.

Dizajnové svietidlá s praktickými funkciami

Mnohé svietidlá ponúkajú doplnkové funkcie, ktoré spríjemnia ich používanie a potešia svojou prispôsobiteľnosťou. Čoraz vyhľadávanejšou funkciou je regulácia intenzity svietenia či polohovateľnosť tienidla. Dizajnové svietidlá robí zaujímavými aj textilný kábel, ktorý svojím prevedením dotvára architektonicky zaujímavý, domovom precítený svetelný dojem.

Ponorte sa s nami do sveta dizajnových svietidiel a objavte magické čaro, ktoré v sebe ukrývajú. Ovplyvnite náladu vo svojom interiéri a vyberajte ich s citom pre dizajn. Sme architekti s vášňou pre dokonalé riešenia. Preto vám s výberom radi poradíme.

Zobrazených 1–32 z 199 výsledkov

Show sidebar

WL-Living Lena nástenná lampa

55,00  s DPH

WL-Living Lena stolná lampa

85,00  s DPH

WL-Living Lena stojanová lampa

139,00  s DPH

WL-Living Lea dizajnové svietidlo

65,00  s DPH

WL-Living Hajo nástenné svietidlá

85,00  s DPH

WL-Living Hajo minimalistické svietidlo

139,00  s DPH

WL-Living Hajo čierna stolná lampa

99,00  s DPH

WL-Living Carmen ratanové svietidlo

109,00 119,00  s DPH

Dutchbone Ming dizajnová závesná lampa

185,00 305,00  s DPH

Dutchbone Ming dizajnová stojanová lampa

319,00  s DPH

Dutchbone Lune dizajnová stolová lampa

155,00 219,00  s DPH

Dutchbone Luca závesné svietidlo

75,00 85,00  s DPH

Dutchbone Filo dizajnové svietidlá

55,00 119,00  s DPH

Dutchbone Cresta dizajnová stolná lampa

65,00  s DPH

Dutchbone Cresta stojanová lampa

239,00  s DPH

Dutchbone Barun dizajnová stolná lampa

159,00  s DPH

Zuiver Urban svietidlo s nabíjaním na mobil

85,00  s DPH

Zuiver Smokey dizajnové stolné svietidlo

295,00  s DPH

Zuiver Smokey závesná lampa

275,00  s DPH

Zuiver Smokey kovové stojanové svietidlo

395,00  s DPH

Zuiver Sien moderné stolné svietidlo

109,00  s DPH

Zuiver Sien dizajnová stojanová lampa

149,00  s DPH

Zuiver Orion dizajnové stolné svietidlo

129,00  s DPH

Zuiver Orion závesné svietidlo

105,00 125,00  s DPH

Zuiver Orion dizajnová stojanová lampa

195,00  s DPH

Zuiver Nomad stolné svietidlo

95,00  s DPH

Zuiver Lau stolné svietidlo

185,00  s DPH

Zuiver Lau moderná stojanová lampa

285,00  s DPH

Zuiver Hazy dizajnové žiarovky

29,00 35,00  s DPH

Zuiver Hawk moderné závesné svietidlo

195,00  s DPH

Zuiver Hawk dizajnová nástenná lampa

65,00  s DPH

Zuiver Hawk závesné svietidlo

165,00 180,00  s DPH

zuiver marlon zavesne svietidla
Na každý účel iné prevedenie

Modelová rodina MARLON

Dizajnové svietidlo Marlon od holandskej značky Zuiver prichádza v rôznych variantoch prevedenia. Ako závesné svietidlo, stojanová a stolná lampa, či v prevedení na stenu. Doprajte si jednotný dizajn pre rôzne potreby osvetlenia.