Dizajnové doplnky do bytu dotvárajú atmosféru interiéru k nášmu obrazu. Hoci sa zdá, že ich výber je už len poslednou bodkou pri zariaďovaní domácnosti, v skutočnosti by sa nemala ich sila podceniť. Neraz totiž udávajú tón a vyjadrujú charakter svojich obyvateľov. V súlade s ekvivalentom „aký pocit, taký štýl“, si preto vyberajte dizajnové doplnky s ohľadom na celkovú atmosféru a pôsobenie vášho interiéru.

Dizajnové doplnky a ich pôsobenie

  • Minimalizmus a industrializmus sú trendmi 21.storočia. Uprednostnite preto radšej jeden dominantný prvok namiesto množstva rôznych predmetov, prípadne ho doplňte jedným či dvomi doplnkami rovnakého štýlu.
  • Sezónnosť a ekológia sú rovnako dôležité aspekty pri výbere doplnkov do bytu. Dizajnové doplnky nadčasového prevedenia dokážu vizuálne poslúžiť niekoľko rokov bez toho, aby sa po čase zunovali. Zároveň nekončia predčasne na smetisku spolu s ďalšími sezónnymi dekoráciami, ktorých ste sa nabažili.
  • Vintage a moderné sa dokážu koncepčne doplniť v momente, kedy si staršie, no stále zachovalé dizajnové doplnky vlastnoručne dotvoríte do vintage podoby. Keď ich následne doplníte o jeden či dva moderné kúsky, nadobudne atmosféra vo vašom interiéri jedinečný charakter.
  • Netradičné materiály dostali voľnú ruku. Výsledkom sú dizajnové doplnky z betónu, terazzo či ratanu.

dizajnové doplnky

 

Tieto dizajnové doplnky podľa kategórie

  • Dizajnové koberce sa v posledných rokoch znova stávajú súčasťou mnohých interiérov, keďže sú dôležitým prvkom slúžiacim na zútulnenie domácností. Obľúbenými sú prírodné materiály, ako vlna, ktorá sa vyznačuje vysokou trvácnosťou. Nezľaknite sa však, ak bude zo začiatku púšťať chlpy. Jej alternatívou je dizajnový koberec s prímesou vlny či jutový koberec. Ak si dizajnový koberec vyberáte do domácnosti s malými deťmi, uprednostnite radšej koberce s kratším vlasom. Ľahko sa udržiavajú a mnohé sa dajú aj vyprať. Z pohľadu farebnosti sa pokojne odviažte. Popri neutrálnych pastelových farbách či odtieňoch sivej si v stroho zariadenom interiéri doprajte hoci aj vzorovaný či farebný koberec.
  • Dizajnové hodiny sa stali kompozičným prvkom, pri ktorom je meranie času odstavené na vedľajšiu koľaj. Aktuálny čas v modernom ponímaní vnímame predovšetkým na displejoch technologických zariadení. Klasické nástenné hodiny či ich stolový variant však z módy nevyšli. Dizajnéri pri ich koncipovaní siahajú po materiáloch, ako sú plast, drevo, mramor, betón, kov či keramika. Dominuje im pritom minimalizmus, ktorý v praxi znamená, že márne budete hľadať čísla na ciferníku. Jedinou odchýlkou od nadčasovej jednoduchosti je samotný tvar hodín. Okrem klasického kruhu si tak budete môcť vybrať dizajnové hodiny v tvare štvorca, obdĺžnika, oválu či inak asymetricky riešený model.
  • Dizajnové vankúše a deky sú azda najjednoduchším spôsobom, ako oživiť interiér. Dizajnové vankúše okrem vizuálnej príťažlivosti oceníte aj pri podopretí chrbta či hlavy a neraz poslúžia aj ako cvičebná pomôcka v obývačke :-). Ide o cenovo dostupný doplnok, takže ich pokojne môžete i častejšie striedať. Vďaka ľahkej údržbe sa im nemusia vyhýbať ani alergici či astmatici. Nech už si zvolíte jednofarebné dizajnové vankúše a deky, alebo stavíte na zvierací či kvetinový vzor, prípadne geometrické vzory či patchwork motív, určite sa vám nimi podarí upútať pozornosť.
  • Dizajnové vešiaky sú dizajnovým nástenným i voľne stojacim prvkom, ktorý nemusí slúžiť výhradne na zavesenie kabátov či dáždnika. Ich stvárnenie je mnohokrát tak nápadito vyzývavé, až vám bude ľúto čímkoľvek ich zakryť. Dizajnové doplnky v podobe vešiakov dominujú priestoru vo svojom drevenomkovovom prevedení. Výrobcovia ich však neváhali doplniť o mosadz či ratan, aby umocnili štýl priestoru.
  • Moderné vázy a svietniky sú zaujímavým funkčným doplnkom interiéru. Dizajnové vázy môžete kombinovať vo viacerých výškach i priemeroch bez toho, aby si nevyhnute žiadali prítomnosť flóry. Svojmu priestoru nimi doprajete nádych elegancie a chuť nadčasovosti. Vybrať si pritom môžete z modelov transparentného i tónovaného skla, ale aj z mramorových typov či klasických keramických váz s originálnym geometrickým vzorom. Výnimkou nie je ani kov či betón. Dizajnové vázy i svietniky sú navyše vhodné aj ako darček, ktorým rozhodne nikoho neurazíte.
  • Dizajnové zrkadlá neplnia len úžitkovú funkciu. Mnohé sú interiérovým doplnkom či dokonca umeleckým dielom. Navyše, svojím vhodným umiestnením dodávajú domovu úplne iný rozmer, dokonca dokážu priestor aj zosvetliť. Preto by nemali chýbať najmä v malých miestnostiach. Pre rustikálne ladené interiéry odporúčame vyberať si dizajnové zrkadlo s masívnejším rámom. V úzkej chodbe uprednostnite rozmerovo väčšie zrkadlo, ktoré dokáže opticky zväčšiť miestnosť. Do predsiene je zas ideálne dlhé úzke zrkadlo, ktoré vám pri odchode z domu umožní skontrolovať svoj vzhľad. Dôležité je dbať i na materiál, z ktorého je rám zrkadla vyrobený. Drevený rám rozhodne neumiestňujte do kúpeľne, keďže zvýšená vlhkosť by mu mohla uškodiť.

Zobrazených 1–32 z 217 výsledkov

Show sidebar
Čierna
Ružová

WL-Living Vogue koberec do obývačky

299,00 449,00  s DPH

Zuiver Scape dekoračné vankúše

45,00 69,00  s DPH

WL-Living Reza koberec do obývačky

139,00  s DPH
Ružová + Modrá
Zelená + Béžová

Zuiver Rebel set farebných podnosov

49,00  s DPH

WL-Living Ran kovový vešiak

49,00  s DPH

WL-Living Pascal zrkadlo do predsiene

169,00 199,00  s DPH

WL-Living Miya oválne zrkadlo

229,00  s DPH

WL-Living Matz okrúhle zrkadlo do chodby

99,00 129,00  s DPH

Dutchbone Mado dizajnové okrúhle zrkadlo

209,00 469,00  s DPH
Ružová
Zelená

WL-Living Liv deka so vzorom

79,00  s DPH
Modrá
Ružová

WL-Living Liv vankúše do obývačky

35,00 45,00  s DPH

WL-Living Joben nástenný vešiak so zrkadlom

99,00  s DPH
Čierna
Mosadzná

WL-Living Jace dizajnové taniere

35,00 45,00  s DPH

Zuiver Glam farebné svietniky

29,00 35,00  s DPH

WL-Living Feyza okrúhle zrkadlo s poličkou

115,00 159,00  s DPH

Zuiver Festive vankúše so vzorom

39,00  s DPH

WL-Living Duco nástenné zrkadlo

149,00  s DPH

WL-Living Djay okrúhle zrkadlo do chodby

139,00  s DPH
Svetlohnedá

Dutchbone Djahe tkaný koberec

359,00  s DPH

WL-Living Dex stojace zrkadlo

279,00  s DPH

Zuiver Dandy dekoračné vankúše

45,00  s DPH
Modrá
Sivá

Dutchbone Amori koberec do obývačky

409,00 669,00  s DPH

WL-Living Aida okrúhle zrkadlo

169,00  s DPH

WL-Living Aida nástenné zrkadlo s vešiakom

169,00  s DPH

Woood Sterre dekoračný svietnik

69,00  s DPH

Woood Rosie keramická váza

29,00  s DPH

BePureHome Packet keramické nádoby

22,00 29,00  s DPH

Woood Onne set zrkadiel

59,00  s DPH

Woood Goldie nástenná dekorácia

25,00  s DPH

BePureHome Glass set nástenných zrkadiel

54,00  s DPH
Béžová
Hnedá

Woood Fiona dekoratívne obrazy

169,00 219,00  s DPH
Čierna
Medená

Woood Arda dizajnové kvetináče

53,00 65,00  s DPH

zuiver bandit nastenne zrkadlo
Štýlový nástenný doplnok interiéru

Tónované zrkadlo BANDIT

Ikonické kruhové zrkadlo Bandit sa vyrába v dvoch prevedeniach. Či už si vyberiete medené, alebo mosadzné, obe dodajú vášmu interiéru originálny nádych, ktorý vašich hostí určite zaujme.