Mal by váš stolík do obývačky spĺňať predpoklady dizajnového solitéra? Alebo od neho očakávate ešte viac? Stolík do obývačky dokáže zvýrazniť vzhľad interiéru a stane sa nadčasovou voľbou nielen vašej novostavby, ale aj čerstvo zrekonštruovaného príbytku. Ak je aj pre vás náročné zorientovať sa v ponuke rôznych modelov, materiálov či funkčných doplnkov, poradíme vám, na čo sa pri výbere stolíka zamerať.

Stolík do obývačky podľa tvaru

Základom pri výbere stolíka je vybrať si z dvoch základných tvarov podľa vašej preferencie: okrúhleho a hranatého. Od neho sa odvíja samotné umiestnenie stolíka.

 • Okrúhly stolík do obývačky je možné umiestniť prakticky kdekoľvek. Vzhľadom na absenciu hrán je bezpečnejší, no zároveň i priestorovo náročnejší. Preto sa hodí k veľkým sedačkám, do vzdušných priestorov s dostatkom denného svetla.
 • Stolík obdĺžnikového či štvorcového tvaru si vyžaduje situovanie rovnobežne so sedačkou. Menší model sa zmestí i do priestorovo úspornejšieho interiéru.
 • Oválne stolíky do obývačky sú zlatou strednou cestou medzi predošlými dvomi variantmi. Nemajú ostré hrany a nevyžadujú toľko miesta ako okrúhle či hranaté prevedenia.

Rozmery, ktoré by mal mať váš stolík

Kvalitný stolík do obývačky by mal vizuálne ladiť s priestorom. Aby sa vám nestalo, že vyhliadnutý model bude vo vašej obývačke primalý či, naopak, uberie veľa priestoru, skontrolujte si pred kúpou jeho rozmery.

 • Celková dĺžka stolíka by nemala presahovať tretinu až polovicu dĺžky sedačky.
 • Jeho výška by mala viac-menej zodpovedať úrovni sedenia.
 • Medzi sedačkou a stolíkom by mal zároveň ostať minimálne 50 cm voľný priestor, aby ste okolo stolíka mohli pohodlne prechádzať.

Dostatok úložného priestoru, kolieska či rovno súprava?

 • Radi čítate či pracujete v obývačke? Potom oceníte stolík do obývačky s odkladacím priestorom. Polica pod nepriehľadnou stolovou doskou poskytne úložisko knihám, notebookom či diaľkovým ovládačom a okuliarom. Sklenená stolová doska zas dokáže stolík premeniť i na vitrínu, v ktorej radi vystavíte svoje dizajnové dekorácie.
 • Stolík do obývačky na kolieskach umožní okrem ľahkej manipulácie aj možnosť zaistenia koliesok v prípade, že chcete mať svoj stolík pevne zabezpečený. Stane sa tak praktickým podnosom pri obsluhe návštev a atraktívnym variabilným kúskom vašej obývačky.
 • V súčasnosti sa čoraz vyhľadávanejšími stávajú aj súpravy stolíkov zložených z viacerých častí s rozdielnou výškou. Toto praktické riešenie je priestorovo úsporné, keďže ľahko zasuniete jeden stolík pod druhý. Súčasne však vytvára zaujímavú dizajnovú kombináciu a v prípade potreby máte takéto stolíky do obývačky poruke, kedykoľvek ich pri obsluhe svojich hostí potrebujete.

stolík do obývačky

Stolík do obývačky a rôznorodé materiály

Popri klasickom masívnom či tzv. MDF prevedení sa čoraz viac dostávajú do popredia ďalšie materiálové alternatívy. Lesklá keramika, matný kov či chladný mramor ponúkajú zaujímavé prevedenia, ktoré si mnoho rokov udržia svoju nadčasovosť.

 • Drevený stolík do obývačky vyniká eleganciou a prirodzenosťou. Okrem zaručenej atraktivity prírodného materiálu a jedinečnosti bude stolík z masívneho dreva vynikať pevnosťou a dlhou životnosťou.
 • Kovový stolík do obývačky ponúkne svoju odolnosť a dizajnovú voľnosť všetkým, ktorí preferujú industriálny či orientálny vzhľad. Náhle zmeny teploty ani rozliate nápoje neuberú kovu na kráse a vy sa nemusíte obávať, že by vám jeho rám praskol, či sa ohol. Flexibilitu a poddajnosť kovu navyše výrobcovia radi premieňajú do zaujímavého vzhľadu.
 • Stolík do obývačky so skleneným povrchom je tradičnou voľbou milovníkov klasiky. Napriek vyššej potrebe leštenia sklenenej stolovej dosky, na ktorej je vidno každý dotyk, vás poteší otvorenie priestoru či dokonca jeho optické zväčšenie. Farebné spektrum sa vám navyše ukáže zakaždým, keď sa od skla odrazia zvonka dopadajúce slnečné lúče. Sklenený stolík by ste však mali zvážiť v prípade, ak sú vo vašej domácnosti malé deti. Okrem permanentne dochytaného skla hrozí riziko úrazu pri náraze tvrdého predmetu na povrch stolovej dosky.
 • Mramorový stolík do obývačky pôsobí vznešeným a mimoriadne elegantným dojmom. Často sa dedí z generácie na generáciu. Treba si však uvedomiť, že mramor je citlivý na škrabance a zafarbenia.
 • Stolík do obývačky s keramickou stolovou doskou je nadčasovou a cenovo dostupnou alternatívou mramoru. Jeho prirodzená krása a elegantný dizajn sú umocnené chladným dojmom materiálu, ktorý znesie aj extrémne vysoké teploty. Takýto stolík je v porovnaní s mramorom odolný proti poškriabaniu a súčasne sa nemusíte obávať, že by sa povrch stolovej dosky nechcene zafarbil.
 • Terrazzo stolík do obývačky je nemenej zaujímavou alternatívou mramoru s viac než storočnou tradíciou. Ide o betónovú hmotu s prímesou zvyškov mramoru, ktorá vytvára originálnu spleť farebných kombinácií.

Stolík do obývačky nekladie medze tvorivým nápadom pri riešení dizajnu, preto nie je ojedinelá ani kombinácia viacerých materiálov. Nadčasové kombinácie vyladia interiér do príjemnej atmosféry a pohľad na ne zaujme aj po rokoch. Sme architekti s citom pre dizajn a stoly a stoličky sú našou vášňou. Neváhajte sa nás pýtať a nechajte si poradiť od špecialistov na interiéry.

Zobrazených 1–32 z 155 výsledkov

Show sidebar

WL-Living Timpa dizajnové stolíky do obývačky

179,00  s DPH

WL-Living Mason dizajnový stolík

199,00  s DPH

WL-Living Li dizajnové stolíky

119,00  s DPH

WL-Living Fabio drevený príručný stolík

109,00  s DPH

WL-Living Fabio stôl do obývačky

189,00  s DPH

Dutchbone Zodiac zlatý konzolový stolík

579,00  s DPH

Dutchbone Volan konzolový stolík

719,00  s DPH

Dutchbone Vidrio dizajnový príručný stolík

139,00  s DPH

Dutchbone Sandook dizajnový stolík

109,00  s DPH

Dutchbone Leela príručný stolík

69,00  s DPH

Dutchbone Leela dizajnový príručný stolík

75,00 109,00  s DPH

Dutchbone Gauri kruhový príručný stolík

239,00  s DPH

Dutchbone Bandhu set dizajnových stolíkov

349,00  s DPH

Zuiver Shiny bomb čierne príručné stolíky

199,00 359,00  s DPH
Čierna
Jaseň
Orech

Zuiver Barbier príručný stolík

279,00  s DPH
Čierna
Dub
Orech

Moderný nočný stolík Noo.ma Tu

259,00  s DPH
Dub

Moderný konferenčný stôl Noo.ma Toglan

389,00 409,00  s DPH
Béžová
Čierna
Fialová

Dizajnový odkladací stolík Noo.ma Oly

289,00  s DPH
Dub

Stolík do obývačky Noo.ma Looi

499,00  s DPH
Dub

Konferenčný stolík Noo.ma Kafibor

319,00  s DPH

Príručný stolík na kolieskach Noo.ma Ho

319,00  s DPH

Odkladací stolík Noo.ma Ande

229,00  s DPH

Teulat Nix odkladací stolík

185,00  s DPH

Teulat Nix konferenčný stolík

382,00  s DPH

Teulat Cep okruhlý stolík do obývačky

569,00  s DPH

Teulat Cep odkladací stolík

293,00  s DPH

Teulat Atlas konferenčný stolík

264,00  s DPH

Teulat Arista konferenčný stolík do obývačky

319,00  s DPH

BePureHome Rhombic drevený stolík do obývačky

249,00  s DPH

Woood Vic odkladací stolík

129,00  s DPH

Woood Vic konferenčný stôl

409,00  s DPH

BePureHome Oval set dizajnových stolíkov

169,00  s DPH