Naše konferenčné stolíky originálnych tvarov vám poskytnú slobodu vo výbere a hravo zapadnú do každého interiéru. Pri rozhodovaní o konkrétnom type však definujte svoje potreby a stolíky vyberajte podľa toho, na aký účel vám majú slúžiť. Zatiaľ čo ich niektorí z nás využívajú ako náhradu za jedálenský stôl, iným slúžia ako miesto na odkladanie diaľkových ovládačov alebo ako dizajnový doplnok. Od vašich očakávaní totiž závisia aj rozmery stola.

Konferenčné stolíky vyberajte podľa tvaru a veľkosti sedačky

Vybrať si správnu veľkosť a tvar nie je vždy jednoduchou záležitosťou. Ako zjednodušený návod vám poslúži tvar vašej sedačky.

  • Rovné pohovky si pýtajú konferenčné stolíky v šírke polovice až dvoch tretín svojej dĺžky. Vhodnou voľbou sú konferenčné stolíky obdĺžnikového a oválneho tvaru, prípadne set okrúhlych stolíkov.
  • V prípade rohových sedacích súprav s asymetrickým usporiadaním v tvare písmena „L“ by sa stolíky mali vyberať s ohľadom na dĺžku vodorovného sedadla. Opäť by ich rozmer nemal presahovať polovicu až dve tretiny tejto dĺžky.
  • Ak je usporiadanie rohovej sedačky pravidelné, ideálnou voľbou budú konferenčné stolíky v tvare štvorca, ako aj okrúhle stolíky.

Sedacia súprava však ovplyvňuje aj samotnú výšku stola. Aby stolíky splnili aj požiadavky komfortu, vyberajte ich podľa výšky sedadla vašej pohovky. Konferenčné stolíky by mali byť v rovnakej výške ako sedačka, prípadne o čosi nižšie. Ak sú totiž vyššie, môžu narúšať celkový dojem. To isté platí aj pre šírku stola. Aj napriek svojej kráse a jedinečnosti by mali stolíky pôsobiť ako doplnok k dominantnej sedacej súprave. Preto by nemali byť príliš široké, v opačnom prípade by sťažovali pohyb okolo sedačky.

 

konferenčné stolíky

 

Hranaté vs. okrúhle konferenčné stolíky

Okrúhle, oválne, štvorcové, obdĺžnikové či asymetrické? Vaše rozhodnutie bude zrejme ovplyvnené nielen tvarom, štýlom a veľkosťou vašej pohovky, ale aj dizajnom obývačky a jeho doplnkov. Nemalú úlohu pri výbere stolíka zohráva aj koberec. Ak je totiž pohovka v tvare písmena „L“ a koberec je obdĺžnikový, mimoriadne zaujímavo budú pôsobiť konferenčné stolíky oválnych alebo okrúhlych tvarov. Interiéru dodajú jemný nádych želaného kontrastu.

  • Konferenčné stolíky hranatých tvarov poslúžia v menších príbytkoch aj ako náhrada chýbajúceho kuchynského stola. Ponúkajú dostatočne veľkú plochu na uloženie vecí a neraz disponujú aj nenápadnou praktickou zásuvkou. Stolíky v tvare obdĺžnika sa zväčša umiestňujú rovnobežne so sedacou súpravou, pričom sa hodia k sedačke štandardných i väčších dĺžok. Každý, kto na nej sedí, bude mať rovnaký prístup k svojej káve či občerstveniu, za ktorými sa nebude musieť príliš naťahovať. V domácnostiach s malými deťmi však môžu predstavovať riziko vzniku zranení vzhľadom na ostré hrany stola.
  • Konferenčné stoly okrúhleho tvaru šetria miesto a z každej strany vyzerajú rovnako. Svojím tvarom priestor zjemňujú a vylaďujú na harmóniu v súlade s feng-shui. Ak preto uvažujete uprednostniť oblé tvary, podarí sa vám dosiahnuť optimálnejšiu harmóniu priestoru. Zaoblenou náhradou za konferenčné stolíky v tvare obdĺžnika budú oválne stolíky, namiesto štvorcového stola môžete siahnuť po okrúhlom stolíku.

Konferenčné stolíky do každého interiéru

Mramor, sklo, mosadz, lakovaný kov a drevo sú stálymi materiálmi pre konferenčné stolíky. Ich materiál však vyberajte nielen podľa toho, či sa najviac hodí do interiéru, ale či súčasne spĺňa aj vaše potreby.

Zobrazených 1–32 z 47 výsledkov

Show sidebar

Dutchbone Sita konferenčný stolík_Výpredaj skladu

449,00  398,00  s DPH

WL-Living Timpa dizajnové stolíky do obývačky

179,00  s DPH

WL-Living Mason dizajnový stolík

199,00  s DPH

WL-Living Fabio stôl do obývačky

189,00  s DPH

Zuiver Shiny bomb čierne príručné stolíky

199,00 359,00  s DPH
Dub

Moderný konferenčný stôl Noo.ma Toglan

389,00 409,00  s DPH
Dub

Stolík do obývačky Noo.ma Looi

499,00  s DPH
Dub

Konferenčný stolík Noo.ma Kafibor

319,00  s DPH

Teulat Nix konferenčný stolík

382,00  s DPH

Teulat Cep okruhlý stolík do obývačky

569,00  s DPH

Teulat Atlas konferenčný stolík

264,00  s DPH

Teulat Arista konferenčný stolík do obývačky

319,00  s DPH

BePureHome Rhombic drevený stolík do obývačky

249,00  s DPH

Woood Vic konferenčný stôl

409,00  s DPH

Woood Fara set kovových stolíkov

339,00  s DPH

Woood Enzo čierne stolíky do obývačky

339,00  s DPH

Vtwonen Pebble konferenčné stolíky

199,00 219,00 

Woood Odin okruhlé stolíky

89,00 119,00  s DPH

BePureHome Mellow mramorový stolík do obývačky

399,00  s DPH
Dub

Vtwonen Angle konferenčný stolík do obývačky

479,00 519,00 

BePureHome Adorable mosadzný stolík do obývačky

159,00  s DPH

Dutchbone Boli kovové stolíky do obývačky

279,00  s DPH
Biela
Čierna

Woood Vida stolíky do obývačky s porcelánovou doskou

219,00 269,00  s DPH

WL-Living Joy drevený stolík do obývačky

349,00  s DPH

Zuiver Cupid stolíky do obývačky

149,00 299,00  s DPH
Príručný

Zuiver Oak Tray stolík do obývačky

149,00 289,00  s DPH
63 cm
83 cm

Woood Vayen terrazzo konferenčný stolík do obývačky

239,00 269,00  s DPH

Zuiver Kansas stolík do obývačky

Čierna
Hnedá

Woood Rodi dyhovaný stolík do obývačky

42,00 57,00  s DPH

Dutchbone Class stolík do obývačky

499,00  s DPH

Dutchbone Boli okrúhly stolík do obývačky

199,00  s DPH

BePureHome Tender biely stolík do obývačky