K jedálenským pultom, ktoré sú čoraz obľúbenejšou súčasťou modernej kuchyne, neodmysliteľne patria aj barové stoličky. V záujme zachovania bezpečnosti a komfortu sedenia však pri ich výbere treba vziať do úvahy niekoľko dôležitých aspektov.

Barové stoličky, na rozdiel od klasických jedálenských stoličiek, kladú vyšší nárok na pevnú a stabilnú konštrukciu. Tá je základom všetkých nami ponúkaných modelov, nezávisle od ich materiálového prevedenia. Nemenej významným faktorom pri výbere je výška operadla. Aj v tomto smere je naša ponuka široká a ponúka modely so stredne vysokým až vyšším operadlom, ako aj bez neho. Nami ponúkané barové stoličky však spája ešte čosi: originálny dizajn a kvalitné remeselné prevedenie dostupné v rôznych farebných kombináciách.

Koľko barových stoličiek si pýta vaša kuchyňa?

V rozhodovacom procese by ste mali v neposlednom rade myslieť aj na to, aký počet stoličiek je potrebný do vašej kuchyne. Zmerajte si preto dĺžku svojho domáceho baru alebo jedálenského pultu, aby ste vedeli vypočítať, koľko barových stoličiek môžete zakúpiť s ohľadom na priestorové dispozície. V záujme zachovania komfortu a harmónie priestoru by mali mať barové stoličky vyhradený priestor široký 53 až 60 centimetrov. Inak povedané, medzi stredom jednej a druhej stoličky by malo byť zhruba 66 až 76 centimetrov. Tým zabezpečíte dostatok priestoru pre osoby sediace na stoličkách bez toho, aby narážali do seba pri stolovaní svojimi lakťami.

Barové stoličky verzus pultové stoličky

Barové stoličky sa od svojich pultových verzií líšia svojou výškou. Skôr, než sa vyberiete na nákup vyvýšených stoličiek, nezabudnite si zmerať barový či kuchynský pult. Inak vás po príchode domov môže čakať nepríjemné prekvapenie, keď barová stolička nebude rozmerovo vyhovovať barovému pultu a vaše prvotné nadšenie vystriedajú rozpaky.

 • Klasické barové stoličky ponúkajú sedenie vo výške 73 až 78 centimetrov. Umiestňujú sa ku klasickým barovým pultom, pričom medzi spodnou časťou pultu a sedákom by mala byť zachovaná minimálna vzdialenosť 22 až 30 centimetrov. V opačnom prípade by v priestore pôsobili trochu rozpačito a pri sedení by svojmu užívateľovi sťažili, až znemožnili pohodlný prístup k barovému pultu.
 • Pultové stoličky sú v porovnaní s barovými stoličkami nižšie, čím šetria miesto pri kuchynskom pulte či ostrovčeku. Výška ich sedenia dosahuje 60 až 66 centimetrov, čím sa stávajú ideálnou voľbou pre štandardné, 90 centimetrov vysoké jedálenské pulty.

barové stoličky

Barové stoličky a výber opierok chrbta a rúk

Pri rozhodovaní o prevedení barových stoličiek si ujasnite svoje preferencie. Zatiaľ čo barové stoličky v kuchyni môžu v niektorých prípadoch nahradiť klasické sedenie za kuchynským stolom, v iných domácnostiach budú slúžiť ako dizajnový doplnok v priestorovo bohatej jedálni. Súčasne je potrebné uvedomiť si, že barové stoličky nemajú tak vysoké operadlo ako štandardné stoličky do kuchyne. Dôvodom je stabilita pri vyššom posede. Preto by ste okrem osobných preferencií mali barové stoličky a ich chrbtové opierky vyberať aj s ohľadom na priestorové riešenie a veľkosť interiéru. Aby sa nestalo, že príliš vysoká či nízka opierka bude v miestnosti pôsobiť disharmonicky.

 • Barové stoličky s chrbtovou opierkou ponúkajú širokú variabilitu výšky operadla. Na výber sú modely s plnohodnotnou výškou opierky, ale i znížené. Ojedinelým však nie je ani náznak operadla, ktorý sa približuje verzii bez akejkoľvek opory chrbta.
 • Barové stoličky bez chrbtovej opierky sú univerzálnym riešením k jedálenským pultom i klasickému barovému pultu, nie sú však vhodné na dlhé posedenia. Absencia chrbtovej opierky totiž núti sediaceho držať pozíciu chrbta vzpriamenú, čo sa po čase stáva nepohodlné. Najbežnejšie barové stoličky bez opierky majú okrúhly sedák.
 • Barové stoličky s podrúčkami sú, naopak, skvelou voľbou v prípade častého či dlhšieho sedenia, najmä ak barový pult a barové stoličky nahrádzajú klasický jedálenský stôl so stoličkami. Znova je namieste prihliadať na konštrukciu barového pultu, keďže by sa aj barové stoličky s podrúčkami mali dať pod pult plnohodnotne zasunúť.

Barové stoličky rozličných materiálových prevedení

Výber materiálu barových stoličiek determinuje štýl, frekvencia používania a s tým súvisiaca požiadavka na odolnosť, ako aj spôsob údržby.

 • Čalúnené barové stoličky, ako aj ich zamatové verzie, sa hodia do kuchýň, ktorých menší priestor nedovoľuje v nich umiestniť samostatný jedálenský stôl. V tomto prípade pôsobia ako solitér, ktorý súčasne myslí na každodenné pohodlie sedenia. V prípade zašpinenia však rátajte s náročnejším čistením. Všímajte si aj číslo Martindale, ktoré prezradí, aká je ich odolnosť voči opotrebeniu. Pre bežné použitie je orientačná hodnota 10.000 Martindale, v našej ponuke však ponúkame ešte trvácnejšie modely. U nás sa ich priemerná hodnota pohybuje na úrovni 30.000 Martindale.
 • Kožené barové stoličky sú rovnako pohodlnou alternatívou čalúnených modelov. Na rozdiel od čalúnených sa však nemusíte obávať nechcených škvŕn po jedle či nápojoch.
 • Drevené barové stoličky sú univerzálnou voľbou, ktorá ladí s väčšinou interiérových štýlov. V porovnaní s čalúnenými modelmi je však dlhšie sedenie na nich menej pohodlné. Ak sa ich aj napriek tomu nechcete vzdať, doprajte svojmu komfortu aspoň doplnkový čalúnený podsedák.
 • Kovové barové stoličky zapadnú do priestorov s industriálnym nádychom či modernou architektúrou. Pôsobia nadčasovo a vyniknú v interiéroch menších i väčších rozmerov. Nebojte sa ani experimentovať a inšpirujte sa ošúchaným vintage vzhľadom, ktorého zámerné opotrebenie umocní priemyselný charakter miestnosti.
 • Plastové barové stoličky sú ideálnym riešením do domácností s malými deťmi, keďže sa ľahko udržiavajú. Ako odliatok z jedného kusu plastu ponúkajú popri nadčasovom dizajne aj vysokú trvácnosť a odolnosť. Okrem toho sú zväčša stohovateľné, čo oceníte najmä v prípade nedostatku miesta, ale i v prípade, ak si ich chcete vziať aj do zásoby pre usadenie svojich nečakaných návštev.
 • Ratanové barové stoličky vnesú do jedálne i kuchyne závan exotiky a pomyselného slnka. Ich výhodou je nízka váha, čo oceníte najmä vtedy, ak ich budete využívať ako doplnkové sedenie v prípade väčšieho počtu hostí.

Zobrazuje sa všetkych 29 výsledkov

Show sidebar

WL-Living Tiger rattanová pultová stolička

289,00  s DPH
Biela
Sivá
Tmavosivá
Zelená

WL-Living Lionel barové a pultové stoličky

199,00 219,00  s DPH
Čierna
Drevo

WL-Living Aspen drevená pultová stolička

199,00  s DPH
Čierna
Ružová
Sivá
Zelená

WL-Living Aspen čalúnená pultová stolička

189,00  s DPH
Ružová
Sivá

Zuiver Spike moderná pultová stolička

299,00  s DPH
Petrolejová
Ružová
Sivá

Zuiver Brit čalúnená pultová stolička

349,00  s DPH
Čierna
Hnedá

Zuiver Brit kožená pultová stolička

349,00  s DPH
Svetlohnedá
Vzorovaná + čierna
Vzorovaná + hnedá
Bordová
Čierna
Okrová
Tmavosivá
Zelená

BePureHome Vogue čalúnená barová a pultová stolička

249,00 279,00  s DPH
Koňak
Čierna

BePurehome Vogue kožená barová a pultová stolička

269,00 279,00  s DPH
Béžová
Okrová

Woood Mina barová stolička

155,00  s DPH
Čierna
Sivá
Zelená

Zuiver Jort barová a pultová stolička

399,00 409,00  s DPH
Čierna
Modrá

Dutchbone Ovid pultová stolička

149,00  s DPH
Oranžová
Petrolejová
Sivá
Staroružová

Dutchbone Franky Velvet barová a pultová stolička

299,00  s DPH
Biela
Čierna
Tmavosivá

WL-Living Up-High barová stolička

179,00  s DPH

Infiniti Harmo drevená barová stolička

469,00  s DPH

Infinity Tondina drevená barová stolička

359,00 372,00  s DPH
Biela
Čierna

Infinity Pure Loop Mini dizajnová barová stolička

165,00  s DPH

Woood Senn dizajnové barové stoličky

169,00  s DPH
Biela
Čierna
Sivohnedá
Staroružová
Svetlosivá
Tmavosivá
Zelená

Zuiver Albert barová a pultová stolička

229,00 239,00  s DPH
Čierna
Hnedá
Sivá

Zuiver Feston barová a pultová stolička

359,00 379,00  s DPH
Čierna
Mintová
Modrá
Ružová
Sivá
Zelená

WL-Living Jolien čalúnená pultová stolička

209,00 239,00  s DPH

Vtwonen Butt drevená barová stolička

145,00 
Čierna
Zelená

Woood Bliss barové stoličky

189,00  s DPH

WL-Living Donny barová a pultová stolička

199,00 209,00  s DPH
Barová
Pultová

Pedrali Osaka barová a pultová stolička

289,00 292,00  s DPH
Okrová
Ružová
Sivomodrá
Tmavomodrá
Zelená

Zuiver Benson barová a pultová stolička

249,00 259,00  s DPH
Čierna
Drevo

WL-Living Tangle barová a pultová stolička

119,00 129,00  s DPH
Čierna
Hnedá

Dutchbone Franky barové stoličky

299,00  s DPH
Béžová
Čierna

Barcelona DD Barcino barová stolička

409,00  s DPH