Doprava zadarmo pri nákupe nad 89€
Poradenstvo od architektov
Showroom v Bratislave
Prihlásiť Prihlásiť
Nákupný košík 0
Doprava zadarmo pri nákupe nad 89€
20. 07. 2022 • Ako si vybrat?

Písací stôl – ako si vybrať?

V dobe, kedy prakticky všetci pracujeme s počítačom, je kvalitný písací stôl dôležitou súčasťou zariaďovania nášho príbytku. Myslia na to aj dizajnéri, ktorí strohé a nezáživné písacie stoly vyvíjajú na vycibrené riešenia a nápadité prevedenia. Tie svojim vzhľadom priam lákajú usadiť sa a dokončiť rozpracovanú analýzu či blog o moderných technológiách.

Písací stôl – ako si vybrať?

Výber stola by sa mal odvíjať nielen od priestorových možností vašej obývačky či pracovne, v ktorom bude písací stôl umiestnený, ale aj od veľkosti a množstva techniky, ktorú naň umiestnite. Pozrime sa spolu na jednotlivé faktory, ktoré treba pred kúpou písacieho stola zvážiť.


Písací stôl v rozmeroch a číslach

Pri výbere písacieho stola dbajte nielen na prvý dojem, vyvolaný dizajnom, ale aj na funkčnosť, bezpečnosť a ergonómiu pri práci. Aby sa úlohy a pracovné povinnosti stali v jeho spoločnosti príjemnými a nespôsobovali zdravotné ťažkosti, je potrebné vziať do úvahy vaše preferencie, ako aj primeranú voľnosť pohybu všetkými smermi.

Ako si vybrať správny písací stôl ?
Rozmer pracovnej plochy písacieho stola by vo všeobecnosti mal byť dostatočne veľký na to, aby umožnil užívateľovi zmeniť polohu pracovných prostriedkov, akými sú monitor či multifunkčné zariadenie. Minimálne rozmery pracovnej dosky stola by preto mali byť 120 x 80 cm a optimálna výška pre pohodlný písací stôl by sa mala pohybovať na úrovni 70 až 80 cm. Vychádza sa pri nej z priemernej výšky postavy mužov a žien. Súčasne sa stanovením výšky akceptuje potreba dodržania medzery medzi sedadlom stoličky a hornou stranou pracovnej dosky stola, ktorá by sa mala pohybovať v rozmedzí 22 až 31 cm.

Šírka priestoru pre nohy pod doskou stola by mala byť aspoň 60 cm, výška by mala dosahovať aspoň 65 cm a jeho hĺbka by nemala byť menšia ako 60 cm.

Dizajnový pracovný stôl biely Nikki
Praktický písací stôl Nikki od holandských dizajnérov vám poskytne dostatok úložného priestoru.


Aby vás z miesta nevytlačila technika

Klasický desktopový počítač vyžaduje dostatok miesta pre PC skrinku, monitor, ale aj pre klávesnicu a myš. Ak chcete k počítaču navyše umiestniť aj multifunkčné zariadenie, vaša domáca kancelária sa môže rozrásť do nečakane veľkých rozmerov. V takom prípade zvážte priestranný písací stôl, vďaka ktorému budete mať všetky potrebné vymoženosti a dokumenty na dosah ruky.

Príkladom vydareného nadčasového kúska, ktorý poslúži po funkčnej stránke a zároveň poteší nevídaným rustikálnym prevedením, je obľúbený stôl PepperModerný písací stôl s tenkou stolovou doskou navyše unesie až 100 kíl, čo vás v prípade mimoriadneho pracovného úspechu môže zlákať postaviť sa naň a tancovať na nej od šťastia.

Dizajnový písací stôl Pepper ma remeselný nádych
Písací stôl Pepper so subtílnou hornou doskou a vintage nádychu vďaka remeselne kovaným železným nohám.


Písací stôl aj ako dizajnový doplnok interiéru

Ak, naopak, fungujete s laptopom alebo doma pracujete len zriedkavo, postačí vám aj praktický písací stôl menších rozmerov. Trh dnes ponúka širokú škálu dizajnových stolíkov s premyslenými úložnými možnosťami. Takým je aj písací stôl Barbier, ktorého úložný priestor s jemne zaobleným rolovacím krytom z masívneho jaseňového dreva zaručí, že každá vec na stole bude mať svoje miesto. Ak často vstávate od rozrobenej práce, no neporiadok vás irituje, riešením je obdoba menom Barbier Desk. Tento originálny písací stôl vyniká najmä svojím celkovým lamelovým uzavretím a výsuvnou doskou.


Dizajnové písacie stoly Barbier a Finn dodajú vďaka funkčným detailom vášmu interiéru originálny nadčasový nádych.


Polohovateľná pracovná doska ponúka nové možnosti

V 21.storočí sa stáva trendom nielen pohyblivá pracovná doba, ale aj polohovateľná pracovná doska. Nech už ste architekt alebo len máte radi umenie, ako vyznávač masívneho dreva si prídete na svoje so stolíkom StiloMožnosť sklápania stolovej dosky z neho robí multifunkčnú tabuľu, na ktorej je radosť kresliť či rysovať a súčasne sa len tak kochať jeho nadčasovým prevedením.

Ako si zariadiť praktickú pracovňu

Multifunkčná tabuľa Stilo s polohovateľnou doskou poskytuje slobodu pri rôznych formách využitia.

Zrejme budete súhlasiť, že poriadok a kvalitne odvedená práca idú ruka v ruke. Ak teda chcete byť produktívny a mať svoju prácu dobre zorganizovanú, základom je pracovný priestor, ktorého súčasťou je aj kvalitný písací stôl. Ten by mal spĺňať parametre, ktoré vám poskytnú dostatočnú plochu pre rozloženie pracovných podkladov a zároveň vytvoria priestor pre kreativitu a životnú slobodu.

Páčil sa Vám náš článok?
Neváhajte ho zdielať so svojimi priateľmi.

Z našej ponuky

Zuiver Barbier drevený písací stôl
719 €
Zuiver Barbier Desk písací stôl
649 €
Woood Nikki písací stôl
339 €
Woood Dennis písací stôl
359 €
Dutchbone Finn písací stôl
649 €
Woood Teun kovový písací stôl
149 €
Woood Jade biely písací stôl
299 €
Woood Maddox drevený písací stôl
549 €

Inšpirujte sa

Komoda do spálne: architekti radia s výberom
Ako si vybrat?
Komoda do spálne: architekti radia s výberom
Písací stôl – ako si vybrať?
Ako si vybrat?
Písací stôl – ako si vybrať?
Stoličky do kuchyne: poradíme vám, ako si vybrať
Ako si vybrat?
Stoličky do kuchyne: poradíme vám, ako si vybrať
Controller: 0.056717157363892 | Run time: 0.066577911376953