Dizajnové sedačky a pohovky od overených výrobcov sú určené pre ľudí, ktorí sa neboja odkloniť od zaužívanej klasiky a volia netradičné prevedenia. Limitované sedacie súpravy ponúkame v menšom počte, zato o to v kvalitnejšom spracovaní a s vyšším komfortom. Spoločným menovateľom nami ponúkaných typov je minimalistický dizajn a rôznorodosť materiálov i farebných prevedení.

Dizajnové sedačky podľa tvaru a účelu

Tvar sedačky je azda najdôležitejším aspektom pri jej výbere. Pritom odpoveď na zásadnú otázku zvyčajne ponúkne priestor, do ktorého chceme dizajnovú sedačku umiestniť.

 • Pohovky sú určené na pozdĺžne sedenie. Zvyčajne sa hodia do menších obývačiek, v ktorých môžu poslúžiť i na príležitostné prespatie. Naopak, ich väčšie alternatívy vyniknú skôr v rozmerovo veľkorysejšom priestore, v ktorom nechýba vzdušnosť a okolie sedačky disponuje dostatkom voľného miesta.
 • Modulárne sedacie súpravy ponúkajú možnosť vytvoriť si vlastnú kombináciu podľa vašich potrieb. Ich výhodou je rýchla a jednoduchá prispôsobivosť novým okolnostiam. Sedenie si môžete vyskladať z viacerých častí, zároveň ich však môžete použiť aj samostatne
 • Rohové sedačky sa obvykle skladajú z dvoch až piatich sedacích častí. Môžu byť usporiadané v tvare písmena „L“ alebo „U“. Pri výbere sedačky v tvare „L“ však nezabudnite na určenie pravého alebo ľavého prevedenia rohu. Mnohé sú dostupné s kreslom či s podnožkou.
 • Otomany vkusne doplnia váš sedací nábytok a zároveň sú estetickým pomocníkom v prípade nečakanej početnej návštevy. Či už sa rozhodnete vyložiť si na ne nohy pri relaxácii, usadiť nečakanú návštevu alebo položiť na ne podnos s pohármi, svojou variabilitou a širokým spektrom farieb i materiálov vám poskytnú všestranné možnosti využitia. Pri výbere však dbajte na to, aby bol otoman rovnako vysoký, prípadne o niečo nižší než samotná dizajnová sedačka. V opačnom prípade sa totiž môže stať, že sa vám nebude sedieť príjemne.

dizajnové sedačky

Parametre, ktoré udávajú tón komfortu

Okrem toho, že by mala vaša nová dizajnová sedačka do vášho príbytku dokonale zapadnúť, mala by tiež zohľadňovať individuálne potreby svojich užívateľov.

 • Hĺbka sedenia by mala dosahovať aspoň 60 cm. Nohy pri sedení by sa mali pohodlne dotýkať podlahy.
 • Výška chrbtovej opierky by sa mala pohybovať v rozpätí medzi 45 až 50 cm. Tento parameter však nezahŕňa oporu hlavy.
 • Celková šírka sedačky by mala zohľadňovať počet obyvateľov domácnosti, ako aj možnosti jej využitia, napríklad či na nej počas dňa budete chcieť aj odpočívať.
 • Rozmery sedačky s ohľadom na šírku dverí či schodov, ktorými budete svoju novú sedačku prenášať, neraz zatienili radosť z novej kúpy. V prípade obmedzeného prístupu vyberajte modely s odnímateľnými nohami či sedačky v modulárnom dizajne, ktoré vám výrobca dodá po častiach.
 • Konštrukcia sedačky je síce prakticky neviditeľná, patrí však k jej najdôležitejším parametrom. Od nej totiž závisí jej trvanlivosť. Preto, ak je to možné, uprednostnite drevenú konštrukciu pred drevotrieskou.

Dizajnové sedačky podľa dominantného štýlu

Isto ste si všimli, že dizajnové sedačky sa líšia nielen tvarom, ale aj štýlom prevedenia. Rôzne  výšky chrbtovej opierky, šírka sedáka, ale i mäkkosť či, naopak, tvrdosť sedenia, sú parametre, ktoré dizajnové sedačky zaraďujú do dominantných tried.

 • Dizajnové sedačky typu chesterfield vynikajú dokonale vystuženými operadlami chrbta i rúk. Gombíky zatláčajúce vzduch do materiálu vytvárajú typický pravidelný vzor chrbtovej časti. Naproti tomu je sedacia časť hladká a zväčša lesklá. Navyše sa pri posadení nepokrčí a ostane na svojom mieste za každých okolností.
 • Dizajnové sedačky á la Thomas Lawson sú mimoriadne mäkké a komfortné. Vankúše a poťah sedacej časti sú vyhotovené v odlišných farbách, čo zdôrazňuje ich výnimočnosť a nápaditosť.
 • Dizajnová sedačka anglického typu kombinuje nízke operadlá a vysoký pevný chrbát. Zväčša zemité odtiene čalúnenia navodzujú pomyselný pokoj Angličana. Dĺžka takejto sedačky zas zodpovedá možnosti komfortného spánku priemerne vysokého človeka.
 • Dizajnová sedačka minimalistického štýlu má vysoké nožičky a jej čisté línie nenarúša ani štruktúra čalúnenia. Dokážete ju hravo zladiť s každým typom interiéru a jej jednoduché farby umocnia nadčasovosť a eleganciu priestoru.
 • Dizajnové sedačky á la Tuxedo charakterizuje rovnako vysoký chrbát a operadlá, ktorých čalúneniu nechýba ani ornament či podobný vzor. Hoci ide o skutočné dizajnové obohatenie interiéru, pri jej kúpe počítajte s tým, že sa vám v nej lepšie posedí, než poleží.
 • Dizajnové sedačky typu Cabriole vynikajú mierne zníženými opierkami rúk oproti chrbtovej opierke. Štýlu tejto sedačky dominujú aj neprerušované línie a absencia zadných vankúšov.

Zobrazených 1–32 z 90 výsledkov

Show sidebar

Dutchbone Manou čalúnená retro sedačka

1059,00  s DPH

Zuiver Hunter moderná sedacia súprava

2598,00 3137,00  s DPH
Béžová
Hnedá
Modrá
Zelená

Zuiver Hunter dizajnová modulová sedačka

380,00 919,00  s DPH

Zuiver Bowie dizajnová sedačka

999,00  s DPH
Vzor
Antracit

BePureHome Vogue malé sedačky

419,00 479,00  s DPH

BePureHome Vogue kožené malé sedačky

479,00  s DPH

Woood Stone dizajnová pohovka

499,00  s DPH

Woood Senne rohová sedačka

1459,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Khaki
Svetlosivá
Tmavohnedá
Tmavosivá

Woood Randy rohové sedačky

1699,00  s DPH

Woood Nienke sedacia súprava

999,00  s DPH
Modrá
Zelená

Woood Hollandia sedacia súprava

1249,00  s DPH
Modrá
Zelená

Woood Hollandia moderná dvojsedačka

799,00  s DPH
Krémová
Svetlohnedá
Béžová
Hnedá
Svetlosivá

Woood Hajo dizajnové rohové sedačky

1349,00 1449,00  s DPH
Béžová
Antracit

Woood Grid moderná rohová sedačka

2049,00  s DPH
Béžová
Antracit

Woood Grid čalúnená sedačka

1099,00  s DPH

Vivonita Cube dizajnová pohovka

749,00  s DPH
Krémová
Béžová
Hnedá
Sivá
Svetlosivá

Zuiver Sense dizajnová sedacia súprava

2299,00  s DPH
Sivá
Antracit

Zuiver Breeze modulová sedačka do exteriéru

1299,00 2599,00  s DPH
Sivá
Antracit

Zuiver Breeze sedačka do exteriéru

5829,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Bordová
Hnedá
Oranžová

BePurehome Statement XL 372 cm latková sedačka

1949,00  s DPH
Svetlohnedá

BePureHome Statement zamatový ottoman

289,00  s DPH
Koňak

BePureHome Statement moderné ottomany

309,00  s DPH
Svetlohnedá

BePurehome Statement látkový ottoman

309,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Bordová
Hnedá
Oranžová

BePureHome Statement rohová sedačka

1999,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Bordová
Hnedá
Oranžová

BePureHome Statement moderná sedačka

1529,00  s DPH
Svetlohnedá
Okrová
Tmavohnedá

BePurehome Statement zamatové sedačky

1269,00  s DPH
Koňak
Čierna
Hnedá
Sivá

BePurehome Statement dizajnová kožená sedačka

1399,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Bordová
Hnedá
Oranžová

BePureHome Statement 230 cm látková sedačka

1399,00  s DPH
Svetlohnedá
Okrová
Tmavohnedá

BePureHome Statement zamatová modulová sedačka

459,00  s DPH
Koňak
Čierna
Hnedá
Sivá

BePureHome Statement kožená modulová sedačka

549,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Bordová
Hnedá
Oranžová

BePureHome Statement látková modulová sedačka

549,00  s DPH
Svetlohnedá
Béžová
Okrová
Sivá
Tmavohnedá
Zelená

BePureHome Rodeo dizajnová podnožka

329,00  s DPH

woood statement sofa
Zamat | Eko koža | Semiš

Reprezentatívna sofa STATEMENT

Hľadáte niečo elegantné a zároveň stále pohodlné? Modelová rodina sedacích súprav STATEMENT od holandského výrobcu ponúka tvarovú slobodu. Prichádza totiž ako rohová aj rovná líniová sedačka.