Dizajnové stoličky sú našou srdcovou záležitosťou. Už od založenia nášho obchodu dbáme na ich starostlivý výber. Preto spolupracujeme len s overenými dodávateľmi s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí vedia, aká dôležitá je funkčnosť a kvalita výrobkov.

Aj preto naše dizajnové stoličky vynikajú originálnym prevedením, nevšednými tvarmi či materiálmi. Navyše majú odolnú konštrukciu a užívateľov potešia i svojou ergonómiou. Vďaka týmto vlastnostiam sa vám bude na nich sedieť mimoriadne komfortne, pričom i váš interiér, terasa či kaviareň dostanú nový svieži nádych.

Aký účel, také stoličky

Dôležitým faktorom pri výbere stoličky je ich plánované využitie. Dizajnové stoličky by okrem vašich predstáv o vzhľade mali spĺňať aj funkčné požiadavky. Preto starostlivo zvážte účel, ktorému budú slúžiť a dajte si záležať na zladení ich dizajnu s priestorom, v ktorom budú umiestnené.

 • Jedálenské stoličky zväčša nekladú vysoké nároky na ergonómiu, keďže ich zvyčajne nevyužívame na dlhodobé sedenie. Aby do interiéru zapadli po každej stránke, rozhodnite sa o ich výbere až vo finálnej fáze vymaľovaných stien a zariadeného priestoru. Okrem reprezentatívneho vzhľadu a pohodlného posedu by mali byť aj dostatočne odolné voči predčasnému opotrebeniu.
 • Barové stoličky sú praktickým doplnkom moderného bývania a mali by korešpondovať s výškou dosky stola, pri ktorom budú umiestnené. V záujme pohodlného sedenia dbajte na dostatok voľného miesta pre nohy, preto sa pri ich výbere snažte dodržať vzdialenosť 20 až 30 cm medzi sedadlom stoličky a stolovou doskou . Nezávisle od toho, či má barová stolička podrúčky, by sa mala pohodlne zmestiť pod barový pult.
 • Kancelárske stoličky by mali v prvom rade spĺňať požiadavky na ergonómiu, aby sa dlhodobé sedavé zamestnanie nepodpísalo pod neskoršie zdravotné problémy. Pri ich výbere sa zamerajte na nastaviteľnosť jednotlivých prvkov, ako sú výškové polohovanie rúk a nôh, ale aj polohovanie sklonu operadla pre prirodzené zakrivenie chrbtice.
 • Záhradné stoličky by mali byť odolné voči vplyvom počasia a zmenám vonkajšej teploty. Ideálnym materiálom je kvalitný termoplast doplnený o sklolaminát, ktorý aj vďaka ľahkému tvarovaniu vyniká dlhou životnosťou. Výsledkom je záhradná stolička bez viditeľných spojov. Obľúbenou alternatívou je aj ratan, ktorý by sme však v zime mali uskladniť v interiéri. V prípade, že ho chceme mať vonku celoročne, stavme na ratan vyrobený z polyetylénu.
 • Detské stoličky by okrem odolnosti mali prihliadať i na zvýšené bezpečnostné nároky, napríklad v podobe zaoblených hrán. Spolu s dizajnom, ktorým zaujmú najmenších, by v prípade ich umiestnenia v exteriéri nemala chýbať ani UV ochrana. Tú zväčša ponúka injektovaný polypropylén, ktorý je navyše ľahký a vhodný pre jednoduchú manipuláciu a stohovateľnosť.
 • Taburetky sa najmä vďaka širokej škále využiteľnosti tešia čoraz väčšej popularite. Vyniknú vo vstupných halách, obývačkách i detských izbách. Navyše sú moderné taburetky multifunkčné, takže sa za okamih dokážu premeniť na príručný stolík či dizajnovú stoličku so skrytým úložným priestorom.

dizajnové stoličky

Dizajnové stoličky a ich parametre

Dizajnové stoličky by sa mali vyberať nielen s ohľadom na ich účel či súlad s priestorom, ale aj podľa špecifík svojich užívateľov. Našim zákazníkom preto odporúčame, aby si k nám prišli stoličku osobne vyskúšať a predísť tak sklamaniu z odlišných očakávaní. Aby sme vám ich výber ešte pred príchodom do showroomu zjednodušili, zatriedili sme dizajnové stoličky podľa ich parametrov.

 • Uhol operadla so sedákom je hlavným parametrom ovplyvňujúcim komfort sedenia. Zatiaľ čo jedálenské stoličky ho majú na úrovni 95 °, ležérnejšie, s vyššou hodnotou ponúknu ešte komfortnejšie sedenie.
 • Opierka hlavy by automaticky mala byť súčasťou stoličky. Uhol operadla so sedákom by mal byť 105 ° a viac. Zvyčajne ho majú salónne alebo kancelárske kreslá, ktorých komfort umocňuje aj tzv. otoman.
 • Výška stoličky má vplyv na jej samotné využitie. Najnižšie sú tradične taburetky s výškou 30 až 39 cm. Nasledujú univerzálne dizajnové stoličky na úrovni okolo 50 cm a najvyššími sú barové stoličky s výškou sedáka 75 cm. Variabilným „vzrastom“ sa zas vyznačujú kancelárske stoličky, ktoré sa pohybujú v rozpätí od 40 do 65 cm.
 • Šírka sedáka sa mení v závislosti od použitia podrúčok. Dizajnové stoličky bez podrúčok sú široké asi 40 cm, no v prípade prídavných podrúčok sa ich sedacia časť rozšíri na minimálne 45 cm.

Materiál sedacej časti rozhodne o komforte i životnosti stoličky

Vedeli ste, že materiál sedacej časti stoličky okrem pohodlia pri sedení rozhoduje aj o jej životnosti ?

 • Čalúnené dizajnové stoličky sú univerzálnou voľbou do jedálne i obývačky. Aby sa ich elegancia a sýtosť farieb zachovala čo najdlhšie, je potrebné sledovať ukazovateľ opotrebenia vyjadrený hodnotou Martindale.
 • Polyuretánová (PU) koža vyniká jednoduchou údržbou. Dizajnové stoličky v tomto prevedení sa odporúčajú najmä do domácností s malými deťmi. Ich cenovo drahšou alternatívou je pravá koža s  dlhšou životnosťou.
 • Zamatové dizajnové stoličky pôsobia mimoriadne nadčasovo a elegantne. Dizajnové stoličky zahalené do jemného, na dotyk príjemného materiálu dýchajú tak trochu retro atmosférou. Práve tá dodá interiérom 21. storočia ten správny náboj a navodí pocit spomienkového optimizmu.
 • Plastové dizajnové stoličky už dávno nie sú synonymom exteriérového posedenia nízkej kvality. Čoraz viac prenikajú i do sveta interiérového dizajnu, ktorý oživujú nápaditými tvarmi, farbami či prevedením odliatku z jedného kusu. Ich nespornou výhodou je stohovateľnosť a UV stálosť.
 • Drevené dizajnové stoličky sú klasikou, ktorá sa hodí do každého interiéru. Ich odolnosť je zárukou ich dlhej životnosti, dokonca mnohé z nich získali patinu vintage štýlu.
 • Kovové dizajnové stoličky nepatria medzi kúsky, ktoré by ste prehliadli. Ich nedbalá elegancia v kombinácii s extravaganciou chladného kovu im zaručí pozíciu solitéra v každom interiéri. Práškovo opracovaná povrchová úprava navyše garantuje dlhodobé spokojné užívanie.

Okrem kvality a funkčnosti dbáme aj na kreatívny dizajn našich stoličiek. Naše najpredávanejšie dizajnové stoličky si môžete prísť pozrieť či vyskúšať do nášho bratislavského showroomu. Presvedčte sa „na vlastnej koži“ o ich atraktivite a pohodlnosti, no pripravte sa tiež na to, že sa vám z nich nebude chcieť vstať 🙂

Zobrazených 1–32 z 237 výsledkov

Show sidebar

Zuiver Tyler jedálenská stolička

379,00  s DPH

Zuiver Tyler taburet ku kreslu

299,00  s DPH

WL-Living Milou dizajnová taburetka

115,00  s DPH

WL-Living Milou čalúnená lavica

189,00  s DPH

WL-Living Liv vzorovaná taburetka

199,00  s DPH
Svetlosivá
Tmavosivá

WL-Living Lester jedálenská stolička

159,00  s DPH
Hnedá
Petrolejová

WL-Living Junzo čalúnené kancelárska stolička

199,00  s DPH
Béžová
Hnedá
Oranžová
Petrolejová

WL-Living Junzo moderné jedálenské stoličky

119,00  s DPH
Béžová
Tmavosivá

WL-Living Conway čalúnené stoličky

169,00  s DPH
Biela
Čierna

WL-Living Anshin dizajnové stojanové lampy

149,00  s DPH

Zuiver Albert Kuip stoličky k pc

319,00 339,00  s DPH

Woood Wings set čiernych dizajnových stoličiek

269,00  s DPH
Biela
Hnedá

Woood Teddy čalúnené stoličky

279,00  s DPH

Woood Soft taburetka do predsiene

149,00  s DPH

Woood Scroll jedálenská stolička

329,00  s DPH

Woood Sara taburetka do predsiene

99,00 109,00  s DPH

Woood Puk podnož ku kreslu

135,00  s DPH

Woood Pem záhradná stolička s výpletom

299,00  s DPH

Woood Noelle jedálenská stolička

189,00  s DPH

Woood Jip biela čalúnená lavica

149,00  s DPH
Modrá
Zelená

Woood Hollandia dizajnová podnožka

349,00  s DPH
Ružová
Zelená

Woood Dusk zamatové jedálenské stoličky

189,00  s DPH
Čierna
Modrá

Woood Cape jedálenská stolička

219,00  s DPH

Woood Banco drevená lavička

699,00  s DPH

Woood Banco drevené záhradné stoličky

449,00  s DPH

Teulat Sadira podnožka ku kreslu

223,00  s DPH
Červená
Modrá
Sivá
Tmavosivá

Teulat Mogi dizajnová čalúnená stolička

382,00  s DPH

Teulat Hug dizajnové stoličky

307,00  s DPH

Zuiver OMG dizajnová stolička (Výpredaj)

195,00  134,00  s DPH

Zuiver OMG LL dizajnová stolička (Výpredaj)

205,00  139,00  s DPH

WL-Living Leon jedálenská stolička (Výpredaj)

85,00  68,00  s DPH

Zuiver Albert Kuip Chair dizajnová stolička (Výpredaj)

179,00  139,00  s DPH

infiniti tondina
Jemná elegancia

Infiniti design TONDINA

Stolička Tondina reprezentuje kvalitný taliansky dizajn poctivého výrobcu. Subtílna oceľová konštrukcia aj samotné telo stoličky si môžete dopriať vo viacerých prevedeniach.