Mal by váš stolík do obývačky spĺňať predpoklady dizajnového solitéra? Alebo od neho očakávate ešte viac? Stolík do obývačky dokáže zvýrazniť vzhľad interiéru a stane sa nadčasovou voľbou nielen vašej novostavby, ale aj čerstvo zrekonštruovaného príbytku. Ak je aj pre vás náročné zorientovať sa v ponuke rôznych modelov, materiálov či funkčných doplnkov, poradíme vám, na čo sa pri výbere stolíka zamerať.

Stolík do obývačky podľa tvaru

Základom pri výbere stolíka je vybrať si z dvoch základných tvarov podľa vašej preferencie: okrúhleho a hranatého. Od neho sa odvíja samotné umiestnenie stolíka.

 • Okrúhly stolík do obývačky je možné umiestniť prakticky kdekoľvek. Vzhľadom na absenciu hrán je bezpečnejší, no zároveň i priestorovo náročnejší. Preto sa hodí k veľkým sedačkám, do vzdušných priestorov s dostatkom denného svetla.
 • Stolík obdĺžnikového či štvorcového tvaru si vyžaduje situovanie rovnobežne so sedačkou. Menší model sa zmestí i do priestorovo úspornejšieho interiéru.
 • Oválne stolíky do obývačky sú zlatou strednou cestou medzi predošlými dvomi variantmi. Nemajú ostré hrany a nevyžadujú toľko miesta ako okrúhle či hranaté prevedenia.

Rozmery, ktoré by mal mať váš stolík

Kvalitný stolík do obývačky by mal vizuálne ladiť s priestorom. Aby sa vám nestalo, že vyhliadnutý model bude vo vašej obývačke primalý či, naopak, uberie veľa priestoru, skontrolujte si pred kúpou jeho rozmery.

 • Celková dĺžka stolíka by nemala presahovať tretinu až polovicu dĺžky sedačky.
 • Jeho výška by mala viac-menej zodpovedať úrovni sedenia.
 • Medzi sedačkou a stolíkom by mal zároveň ostať minimálne 50 cm voľný priestor, aby ste okolo stolíka mohli pohodlne prechádzať.

Dostatok úložného priestoru, kolieska či rovno súprava?

 • Radi čítate či pracujete v obývačke? Potom oceníte stolík do obývačky s odkladacím priestorom. Polica pod nepriehľadnou stolovou doskou poskytne úložisko knihám, notebookom či diaľkovým ovládačom a okuliarom. Sklenená stolová doska zas dokáže stolík premeniť i na vitrínu, v ktorej radi vystavíte svoje dizajnové dekorácie.
 • Stolík do obývačky na kolieskach umožní okrem ľahkej manipulácie aj možnosť zaistenia koliesok v prípade, že chcete mať svoj stolík pevne zabezpečený. Stane sa tak praktickým podnosom pri obsluhe návštev a atraktívnym variabilným kúskom vašej obývačky.
 • V súčasnosti sa čoraz vyhľadávanejšími stávajú aj súpravy stolíkov zložených z viacerých častí s rozdielnou výškou. Toto praktické riešenie je priestorovo úsporné, keďže ľahko zasuniete jeden stolík pod druhý. Súčasne však vytvára zaujímavú dizajnovú kombináciu a v prípade potreby máte takéto stolíky do obývačky poruke, kedykoľvek ich pri obsluhe svojich hostí potrebujete.

stolík do obývačky

Stolík do obývačky a rôznorodé materiály

Popri klasickom masívnom či tzv. MDF prevedení sa čoraz viac dostávajú do popredia ďalšie materiálové alternatívy. Lesklá keramika, matný kov či chladný mramor ponúkajú zaujímavé prevedenia, ktoré si mnoho rokov udržia svoju nadčasovosť.

 • Drevený stolík do obývačky vyniká eleganciou a prirodzenosťou. Okrem zaručenej atraktivity prírodného materiálu a jedinečnosti bude stolík z masívneho dreva vynikať pevnosťou a dlhou životnosťou.
 • Kovový stolík do obývačky ponúkne svoju odolnosť a dizajnovú voľnosť všetkým, ktorí preferujú industriálny či orientálny vzhľad. Náhle zmeny teploty ani rozliate nápoje neuberú kovu na kráse a vy sa nemusíte obávať, že by vám jeho rám praskol, či sa ohol. Flexibilitu a poddajnosť kovu navyše výrobcovia radi premieňajú do zaujímavého vzhľadu.
 • Stolík do obývačky so skleneným povrchom je tradičnou voľbou milovníkov klasiky. Napriek vyššej potrebe leštenia sklenenej stolovej dosky, na ktorej je vidno každý dotyk, vás poteší otvorenie priestoru či dokonca jeho optické zväčšenie. Farebné spektrum sa vám navyše ukáže zakaždým, keď sa od skla odrazia zvonka dopadajúce slnečné lúče. Sklenený stolík by ste však mali zvážiť v prípade, ak sú vo vašej domácnosti malé deti. Okrem permanentne dochytaného skla hrozí riziko úrazu pri náraze tvrdého predmetu na povrch stolovej dosky.
 • Mramorový stolík do obývačky pôsobí vznešeným a mimoriadne elegantným dojmom. Často sa dedí z generácie na generáciu. Treba si však uvedomiť, že mramor je citlivý na škrabance a zafarbenia.
 • Stolík do obývačky s keramickou stolovou doskou je nadčasovou a cenovo dostupnou alternatívou mramoru. Jeho prirodzená krása a elegantný dizajn sú umocnené chladným dojmom materiálu, ktorý znesie aj extrémne vysoké teploty. Takýto stolík je v porovnaní s mramorom odolný proti poškriabaniu a súčasne sa nemusíte obávať, že by sa povrch stolovej dosky nechcene zafarbil.
 • Terrazzo stolík do obývačky je nemenej zaujímavou alternatívou mramoru s viac než storočnou tradíciou. Ide o betónovú hmotu s prímesou zvyškov mramoru, ktorá vytvára originálnu spleť farebných kombinácií.

Stolík do obývačky nekladie medze tvorivým nápadom pri riešení dizajnu, preto nie je ojedinelá ani kombinácia viacerých materiálov. Nadčasové kombinácie vyladia interiér do príjemnej atmosféry a pohľad na ne zaujme aj po rokoch. Sme architekti s citom pre dizajn a stoly a stoličky sú našou vášňou. Neváhajte sa nás pýtať a nechajte si poradiť od špecialistov na interiéry.

Zobrazených 1–32 z 146 výsledkov

Show sidebar
Biela
Čierna

Teulat Nix odkladací stolík

185,00  s DPH
Biela
Čierna

Teulat Nix konferenčný stolík

382,00  s DPH
Čierna
Drevo
Modrá
Zelená

Teulat Cep okruhlý stolík do obývačky

533,00  s DPH
Čierna
Drevo
Modrá
Zelená

Teulat Cep odkladací stolík

281,00  s DPH
Čierna
Drevo

Teulat Atlas konferenčný stolík

251,00  s DPH
Biela
Červená
Čierna
Zelená

Teulat Arista konferenčný stolík do obývačky

311,00  s DPH

BePureHome Rhombic drevený stolík do obývačky

229,00  s DPH

Woood Vic odkladací stolík

129,00  s DPH

Woood Vic konferenčný stôl

409,00  s DPH

BePureHome Oval set dizajnových stolíkov

169,00  s DPH

Woood Lane set príručných stolíkov

319,00  s DPH

Woood Fara set kovových stolíkov

299,00  s DPH

Woood Enzo čierne stolíky do obývačky

299,00  s DPH

BePureHome Crush set hliníkových stolíkov

189,00  s DPH

Woood Odin okruhlé stolíky

89,00 199,00  s DPH

BePureHome Mellow mramorový odkladací stolík

299,00  s DPH

BePureHome Mellow mramorový stolík do obývačky

369,00  s DPH

Woood Imani príručný kovový stolík

399,00  s DPH
Dub
Orech

Vtwonen Angle konferenčný stolík do obývačky

459,00 499,00 

BePureHome Adorable mosadzný stolík do obývačky

145,00  s DPH

Zuiver Rosalina príručný stolík

209,00  s DPH

Dutchbone Boli kovové stolíky do obývačky

199,00  s DPH

Woood Vida stolíky do obývačky s porcelánovou doskou

259,00 279,00  s DPH

WL-Living Joy drevený stolík do obývačky

279,00  s DPH

Zuiver Cupid stolíky do obývačky

125,00 259,00  s DPH
Príručný

Zuiver Oak Tray stolík do obývačky

129,00 249,00  s DPH

Zuiver Queenbee príručný stolík

139,00  s DPH

Zuiver Glam príručný stolík

189,00  s DPH

Woood Silas drevený konzolový stolík

399,00  s DPH

Woood Vayen terrazzo konferenčný stolík do obývačky

239,00 269,00  s DPH

Zuiver Kansas stolík do obývačky

269,00  s DPH
Biela
Červená
Ružová
Zelená

Zuiver Luigi príručné stolíky

159,00  s DPH